5 pomysłów na „randkę” Taty z Córką

Tatusiowie – chcecie spędzić magiczny czas z Waszą Córką? Chcecie pokazać Jej, jak bardzo jest wyjątkowa? Postawcie przyszłym adoratorom poprzeczkę wysoko pokazując, jak cudownie potraficie spędzać czas z Mamą, ale również z Nią – z małą damą. Możecie to zrobić organizując kolację lub bal w domu. Tak właściwie to możecie ją zorganizować w każdym miejscu, w którym będziecie. Możecie iść karmić razem kaczki, obejrzeć zachód słońca z najbliższego pagórka, zrobić sobie noc obserwacji gwiazd za miastem, tropić zwierzęta w lesie. Jeśli jednak pomysły Wam się skończą, a w domu,  na co dzień trudno Wam  o „wesołe sam na sam” z pociechą  możecie też zabrać ją w jedno z poniższych miejsc. Jestem przekonana, że będziecie bawili się wyśmienicie 🙂

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Chłód, płatki spadającego śniegu, ciepła kurtka, szalik taty okręcony wokół szyi i ręka w jego kieszeni, by było cieplej. Spacer wśród świateł, kolorów i absolutnie magiczna atmosfera to przemiła propozycja. Królewski Ogród Światła w Wilanowie w tym roku powraca w zupełnie nowej odsłonie. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkroczą w przestrzeń, w której poczują się jak na królewskim dworze. Rozświetlone pergole, misternie zdobione pawilony, fontanny, róże i drzewka pomarańczowe wykreowane za pomocą światła pozwolą Wam poczuć się naprawdę wyjątkowo. A na zakończenie tej miłej przechadzki zafundujcie sobie kubek gorącej czekolady. Będzie słodko i bajecznie.

GALERIA FIGUR STALOWYCH

Chcecie przeżyć coś, co zachwyci Was oboje? Wybierzcie się do fantastycznej galerii, w której królują postacie z bajek oraz sportowe samochody. Oboje będziecie zachwyceni, a po powrocie do domu będziecie mogli wyciągnąć tatusiową skrzynię ze starymi śrubkami i spróbować zrobić swoje własne dzieła. 

 

 

MANUFAKTURA CZEKOLADY

Jeśli kochacie czekoladę możecie wybrać się na warsztaty z robienia narzędzi z tej cudownej słodkiej masy. Będą piękne i smaczne. Poziom hormonów szczęścia wzrośnie, a Tata urośnie w oczach córki podpowiadając, jak wyglądają poszczególne narzędzia, do czego służą itd. Tatuś nie potrafi gotować? Najwspanialsze w tych warsztatach jest to, że nie musi umieć. Tutaj zadbano o wszystko i zrobienie swoich smakołyków naprawdę nie będzie Was kosztowało wiele wysiłku. Za to dowiecie się wielu ciekawostek o tym kakaowym smakołyku, będziecie mogli napić się gorącej czekolady i zrobić własne słodkości.

 

MANUFAKTURA CUKIERKÓW

Równie słodko będziecie się bawić, jeśli wybierzecie się na pokaz robienia lizaków lub cukierków do Manufaktury Cukierków.  Nie musicie tego specjalnie planować, ani się umawiać, wystarczy, że przybędziecie w sobotę lub niedzielę tuż przed pełną godziną na miejsce. Wybierzecie sobie po pysznym, ogromnym, kolorowym lizaku, którym będziecie się później delektować. Pewne jest też, że nawdychacie się słodyczy, która roznosi się już na ulicy w pobliżu tego miejsca (a może postaracie się po zapachu tutaj trafić?:-)). A co najważniejsze i najciekawsze na miejscu zobaczycie, jak powstają kolorowe pyszności. Twoja Córka będzie mogła własnoręcznie przygotować dla Ciebie lizaka lub cukierki w podziękowaniu za miło spędzony czas.

HANGAR 646

Jeśli natomiast jesteście miłośnikami sportu bardziej niż smakoszami to możecie wybrać się do parku trampolin. Wyskaczecie sobie wspaniałe popołudnie, dacie ujście wielu emocjom, zgubicie nadmiar energii i naładujecie poziom endorfin.  Co prawda może stroje obowiązujące na tej randce będą mniej zobowiązujące, ale atmosfera będzie równie cudowna i wspomnienia też. I tak aktywnie spędzonego czasu inni domownicy będą Wam mogli zazdrościć.

 

Jednak to nie wszystko. Jeśli Twoja Córcia jest jeszcze małą księżniczką możesz na początku randki podarować jej własnoręcznie przygotowany, balonowy kwiatek. Jak go zrobisz zobaczysz na filmiku (moim zdaniem) mistrzyni balonowych cudaków .

Jeśli macie ochotę wyjść razem na ciacho to możesz skorzystać z jednej z warszawskich kawiarni przyjaznych dzieciom. Ich pełną listę znajdziesz TUTAJ. 

Gdy zaś zgłodniejecie to polecam listę restauracji z udogodnieniami dla dzieci, które zobaczysz TUTAJ. 

 

Jeśli czytacie to Wy-Mamusie to możecie podsunąć pomysł Waszym mężom lub partnerom. Niech tatusiowie bawią się z Córkami dobrze.  🙂

Znajdź na blogu: