Muzeum Mydła i Historii Brudu – jedna z ciekawszych atrakcji dla dzieci w Bydgoszczy

W Polsce mamy już kilkadziesiąt muzeów dla dzieci zdecydowanie ciekawszych niż sale zabaw. Kiedy wprowadzałam na mapę to muzeum od razu zaznaczyłam je na liście miejsc do odwiedzenia. Tyle, że ta moja lista jest strasznie długa i czasem dotarcie w wybrane miejsce zajmuje mi sporo czasu. Nawet…jeśli to miejsce wydaje mi się fascynujące. Na szczęście […]

W Polsce mamy już kilkadziesiąt muzeów dla dzieci zdecydowanie ciekawszych niż sale zabaw. Kiedy wprowadzałam na mapę to muzeum od razu zaznaczyłam je na liście miejsc do odwiedzenia. Tyle, że ta moja lista jest strasznie długa i czasem dotarcie w wybrane miejsce zajmuje mi sporo czasu. Nawet…jeśli to miejsce wydaje mi się fascynujące. Na szczęście do muzeum, o którym zaraz przeczytasz pojechała Katarzyna Michałowska – mama dwójki dzieci, która kocha podróże, zamki i fotografie.  Swoją wizytę opisała, byśmy wszyscy wiedzieli, co dokładnie czeka na nas na miejscu. Poczytajcie relację Kasi – warto!

MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU – ATRAKCJA DLA DZIECI I DOROSŁYCH W BYDGOSZCZY

“Muzeum Mydła i Historii Brudu to miejsce niezwykłe, tak jak jego nazwa. Mieści się w pięknej kamienicy na Starym Mieście w Bydgoszczy. W związku z tym brak parkingu w pobliżu. Miejsce klimatyczne, ale o małej powierzchni, więc na zwiedzanie tworzone są małe grupy na umówioną wcześniej godzinę. Koniecznie trzeba wcześniej zadzwonić i się umówić, małe są szanse, że dostaniecie się “z marszu”.
Wejście tylko z przewodnikiem. Czas pobytu to ok. 50-60 minut.

WARSZTATY DLA DZIECI

Pierwsza część to warsztaty z tworzenia własnego mydełka – potem mydełko sobie schnie, aby po skończonych warsztatach zabrać je pięknie zapakowane do domu.

ZWIEDZANIE MUZEuM

Druga część to interesująca, pełna humoru opowieść o zwyczajach i rytuałach związanych z higieną. Przewodnik ciekawie opowiadał o myciu się i nie myciu oraz o produkcji mydła od dawnych czasów do obecnych. Zaprezentowane są przedmioty i akcesoria pamiętające naszych dziadków i pradziadków używane kiedyś do kąpieli czy prania. Dzieci niedowierzały, że tak kiedyś wyglądał prysznic czy pralka. Córka przeszkoliła się nawet w praniu na tarze, tak więc w razie kryzysu poradzi sobie. Co ważne wszystkich eksponatów można dotknąć, powąchać.

Muzeum-Mydła-i-hidtorii-brudu-atrakcje-dla-dzieci-bydgoszcz-rodzinny-kompas-8

Muzeum-Mydła-i-hidtorii-brudu-atrakcje-dla-dzieci-bydgoszcz-rodzinny-kompas-9

 

A do tego wspomnienie PRL-u. Pamiętasz proszek IXI czy mydło Kajtek lub Bambino? Sama osobiście myłam się kiedyś mydłem Kajtek.”

Muzeum-Mydła-i-hidtorii-brudu-atrakcje-dla-dzieci-bydgoszcz-rodzinny-kompas-10

Muzeum-Mydła-i-hidtorii-brudu-atrakcje-dla-dzieci-bydgoszcz-rodzinny-kompas-11

RELACJĘ ORAZ ZDJĘCIA PRZYGOTOWAŁA KATARZYNA MICHAŁOWSKA – AMBASADOR RODZINNEGO KOMPASU

Jeśli chcesz poznać dokładny adres i inne, bardziej formalne i logistyczne rzeczy, które warto wiedzieć o muzeum zajrzyj na mapę atrakcji dla dzieci MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU. 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu:

Instagram

Invalid username or token.