Aquapark Fala Łódź

Miejsce idealne na rodzinny odpoczynek.

O AQUAPARKU FALA

To ogromny park wodny z wewnętrzną oraz zewnętrzną strefą basenów. Znajdziecie tutaj m.in.:

Basen z faląw którym wysokość fali dochodzi do 1 metra, a temperatura wody zachęca do relaksu (między 26ºC-30ºC). Dodatkowy relaks zapewniają podwodne reflektory rozświetlające taflę wody.

Basen z dziką rzeką zaprasza również na pomarańczową zjeżdżalnię z silnym nurtem wody o długości 26 metrów, szerokości 2 metrów i 3-metrowej różnicy poziomów. Przeznaczona jest ona do zjazdów na pontonach. Tuż obok czeka łagodniejsza – czerwona zjeżdżalnia – o długości 19 metrów i 2-metrowej różnicy poziomów.

Basen rekreacyjny a w nim 10 leżaków do masażu wodnego, bicze wodne masujące plecy, wodospady relaksujące kark i barki oraz gejzer. Tutaj znajduje się również grota z  wygodnymi fotelami do masażu powietrznego i wodnego, gdzie w półmroku można oddać się odprężeniu. Basen ten ma wysokość 1,3 metra.

Dwie zjeżdżalnie,  po których wśród multimedialnych efektów świetlnych pędzi się wprost do basenów Aquaparku. Pierwsza zjeżdżalnia ma długość 146 metrów, druga – 130 metrów. Obie są wyposażone w efekty świetlne dzienne, a jedna dodatkowo światła LED dodające wizualnych przeżyć.

Dla Maluchów przygotowany jest specjalny brodzik. Cieplutka płytka woda, bajecznie kolorowe zabawki, zjeżdżalnia, huśtawki i pobliski zamek, wszystko to jest istnym rajem dla maluchów. Temperatura wody w brodziku wynosi od 32 do 34 stopni Celsjusza. Dobrą zabawę w zatoce zabaw dziecięcych, którą opanowały liczne rozgwiazdy, gwarantuje również zjeżdżalnia o długości 6 m i wysokości 1,6 m, a także umiejscowiony przy zjeżdżalni dzwon wody. Ośmiornica wyposażona jest w przyciski uruchamiające interaktywne funkcje.

Na dzieci w Aquaparku Fala czeka również statek – nowy wodny plac zabaw, który powstał z myślą o miłośnikach morskich bitew i polowań na wieloryby. Usytuowany został w hali basenowej basenu rekreacyjnego i dysponuje powierzchnią 125 m2. Główną atrakcją placu jest mierzący 7,5 metra długości statek z dwiema zjeżdżalniami o długości 9 i 7 metrów. Zjazd z wysokości górnego pokładu, czyli 185 centymetrów dostarczy niezapomnianych wrażeń naszym milusińskim. Również pod pokładem czeka na Gości Fali miejsce do zabawy i możliwość obserwowania hali basenowej przez okienka. Dodatkową atrakcją powiązaną ze statkiem jest zespół trzech armatek tryskających wodą, z których jedna znajduje się na górnym pokładzie, a dwie pozostałe przed statkiem. Nieopodal statku, przyczajony będzie czekał 4,5 metrowy barwny wąż tryskający wodą w różnych kierunkach, gdy tylko podejdzie do niego dziecko. Przed wężem będzie można skryć się pod parasolem wody z grzyba wodnego, by zaraz potem wyruszyć na spotkanie z wielorybem. Nasz morski przyjaciel mierzy 3 metry długości i 80 centymetrów wysokości. Będzie bacznie obserwował bawiące się dzieci, a co jakiś czas sprawi naszym milusińskim mokrą niespodziankę.

Wodny plac zabaw z Muszlą to basen o powierzchni 192 m2 a jego główną atrakcją jest otwarta zjeżdżalnia w kształcie muszli ślimaka morskiego.  Nie jest to jedyna zjeżdżalnia na tym placu zabaw, druga wolnostojąca o wysokości 185 centymetrów i długości 11 metrów czeka na adeptów wodnej zabawy. Jedną z ulubionych w tym miejscu atrakcji jest też dom na palach składający się z trzech zadaszonych platform połączonych schodkami. Domek umieszczony jest na wysokości od 75 do 135 centymetrów i wygląda niczym bambusowe domki z rajskich plaż. Nieopodal domku znajduje się wodna tęcza uzyskana dzięki 4 kurtynom wodnym o wysokości 2 metrów.

Zjeżdżalnia trójtorowa  to 3 tory o łącznej szerokości 2,5m. Niewielkie średnie nachylenie (spadek 18%) oraz możliwość zabawy trzech osób jednocześnie powodują, że jest ona świetną atrakcją dla rodzin. Wysokość zjeżdżalni wynosi 3,6 metra, a długość całkowita zjeżdżalni wynosi 29 metrów.

W Parku Wodnym dostępny jest oczywiście również basen sportowy.

WARTO WIEDZIEĆ

Źródło informacji i zdjęć: www.aquapark.lodz.pl

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aleja Unii Lubelskiej 4
Łódź 94-021 województwo łódzkie PL
Get directions