Alpakoland

Miejsce ciekawe na rodzinny odpoczynek.

O ALPAKOLANDZIE

Alpakoland to hodowla jaka powstała wskutek połączenia fascynacji Alpakami i ich futrem. Pierwsze alpaki przywędrowały do tego miejsca w 2011 roku i od tamtego czasu ich stado znacząco się powiększyło, a dodatkowo zamieszkały tu różne inne zwierzęta takie jak:  kury, kaczki, psy, koty, owce,  króliki, świnki, kozy, konie oraz osły. Na szczególną uwagę zasługuje również mieszkający tutaj , objęty ochroną FRANCUSKI OSIOŁ POITOU (największy osioł świata, jeden z kilkunastu osobników w Polsce). 

Dzieci mają tutaj możliwość spotkania ze zwierzętami na świeżym powietrzu właściwie przez cały rok. Alpaki można karmić, głaskać i bawić się z nimi, a jest to połączone z edukacją na temat hodowli, zasad bezpieczeństwa i sprawowania opieki nad zwierzętami. Kto chętny jest na skorzystanie z pełnej oferty powinien umówić się indywidualnie na SPOTKANIE i SPACER Z ALPAKAMI, połączone ze zwiedzaniem gospodarstwa i spotkaniem z innymi zwierzętami mieszkającymi w Alpakolandzie.

Co nie jest często spotykane – osoby indywidualne mogą bezpłatnie skorzystać z części uroków tego miejsca, czyli ze spotkania z alpakami, kozami, świnkami i owieczkami raz w tygodniu. Zazwyczaj taką możliwość Alpakoland daje w niedzielę między godziną 12 a 14, jednak lepiej wcześniej zadzwonić i upewnić się, czy godziny te nie uległy zmianie.

W ośrodku prowadzona jest również zooterapia, która ostatnio staje się popularną formą usprawniania psychoruchowego jako element uzupełniania tradycyjnych metod rehabilitacji stosowanych w takich chorobach, jak: mózgowe porażenie dziecięce, autyzm dziecięcy, zespół Downa czy upośledzenie umysłowe. Motywatorem  w pracy są tutaj zwierzęta, tj.: konie, koty, alpaki, osły i psy.

WARTO WIEDZIEĆ

W Alpakolandzie dostępny jest jeden domek pod wynajem, ale uwaga – zazwyczaj zajęty jest przez cały sezon więc warto rezerwować go z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

To jedna z niewielu atrakcji na trasie Poznań – Kołobrzeg. Warto ją zapamiętać ;-).

Na miejscu można wygodnie zostawić auto na parkingu.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klotyldzin 64-830 PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)