Alpaki Zabraniec

Miejsce ciekawe na rodzinny odpoczynek.

O ALPAKACH W ZABRAŃCU

Przesympatyczna, kameralna hodowla alpak zlokalizowana w niepozornej miejscowości Zabaraniec –  30 kilometrów od Warszawy. Tutaj, z miłości do alpak, powstało i nieustannie się powiększa stadko różnobarwnych, przesympatycznych zwierząt. Przyjeżdżając do Alpak Zabraniec można przede wszystkim odpocząć, bo przebywanie wśród nich jest bardzo relaksujące. Wystarczy umówić się na weekendowe spotkanie w zagrodzie, by dostać solidną porcję wiedzy na ich temat, móc je obserwować, głaskać i zwyczajnie nacieszyć się ich towarzystwem.

Największą przyjemność dzieciom i dorosłym sprawia tutaj karmienie zwierząt. Jednym z ich ulubionych smakołyków jest marchewka, którą chętnie się częstują z rąk gości.  Głaskanie alpak to też dla wielu osób ogromna radocha, bo wełna jest mięciutka jak obłoczek. Można nawet po “dotyku” spróbować ustalić kto w stadku jest młodszy, a kto starszy :-).

W zależności od tego, jakie mamy potrzeby możemy zabrać ze sobą kocyk i cieszyć się chwilą albo zarzucić właścicieli miliardem pytań, bo wszystko, co mają do powiedzenia na temat alpak jest bardzo ciekawe. Czas nie ma tutaj właściwie znaczenia, bo płynie na podziwianiu tego przyjaznego towarzystwa. Nie spotkasz tu tłumów, bo umawiając się na wizytę uwagę całego stadka będziesz mogła/mógł skupić na swojej rodzinie.

RELACJA RODZINNEGO KOMPASU Z TEGO MIEJSCA

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć i dowiedzieć się, jak przebiega wizyta w tym miejscu zajrzyj do relacji, którą dla Ciebie przygotowałam TUTAJ. 

Zapraszam również do obejrzenia filmu z tymi cudownymi zwierzaczkami w roli głównej:

WARTO WIEDZIEĆ

Pani Agnieszka i Pan Mariusz (właściciele) są cudownie sympatycznymi ludźmi, którzy razem ze swoimi gośćmi cieszą się każdym spacerem wśród alpak. Witając gości tak naprawdę zapraszają ich do swojego świata, dlatego odwiedziny powinniśmy jednak umawiać telefonicznie.

Pani Agnieszka nauczyła się też cudownie dziergać z wełny pochodzącej od tutejszych zwierzątek. Kto chętny może kupić sobie na zimę mięciutką, ręcznie wykonaną czapkę lub szal. A w sumie to nawet o wiele więcej produktów (np. kołdry). 

Osoby indywidualne mogą odwiedzać to miejsce w weekendy. Na miejscu jest miejsce, by swobodnie zaparkować samochód.

Jeśli chcesz być na bieżąco to niedawno powstał instagram, na którym od czasu do czasu pewnie będą pojawiały się ciekawe szczegóły z życia alpak :-). Wystarczy wyszukać #alpakizabraniec

2 reviews

 1. Rewelacja

  Przemili gospodarze i cudowane stworzenia. Dziecko zachwycone i w sumie ja też. Polecam!

 2. Sielanka

  Cisza, spokój.
  Tylko my, gospodarze i alpaki wokół nas.
  Bez zbędnego nadęcia, konkrety i pasja.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Długa 64
05-079 mazowieckie PL
Get directions
 • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
 • Atrakcje dla starszaków (7+)