Ciuciubabka – przytulne miejsce dla rodziców z maluchami

W wakacje wypiłam litry kawy odwiedzając urocze kawiarnie stworzone dla dzieci i przyjazne rodzicom ;-p. Nie pisałam o nich, bo był środek sezonu urlopowego i pomyślałam, że jesienią będzie lepszy moment, by Ci je pokazać. Dzisiaj miałam pokazać Ci jedno z nietypowych, odwiedzonych przeze mnie miejsc, a okazało się, że zniknęło z mapy Warszawy (Justyna dzięuję za szybką […]

W wakacje wypiłam litry kawy odwiedzając urocze kawiarnie stworzone dla dzieci i przyjazne rodzicom ;-p. Nie pisałam o nich, bo był środek sezonu urlopowego i pomyślałam, że jesienią będzie lepszy moment, by Ci je pokazać. Dzisiaj miałam pokazać Ci jedno z nietypowych, odwiedzonych przeze mnie miejsc, a okazało się, że zniknęło z mapy Warszawy (Justyna dzięuję za szybką reakcję raz jeszcze!). Pomyślałam więc, że zamiast tego napiszę kilka słów o najbardziej przytulnej kawiarence, w jakiej byłam. Wpadłam na chwilę i nie mogłam wyjść. Jest w niej przyjemnie jak w domu.

CIUCIUBABKA CAFE

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 1

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 2

Warszawa, ulica Pełczyńskiego 30 B. Niepozorny blok i niewielkie wejście ze skromnym logo nad drzwiami. W środku różne fotele, kanapy i krzesła, które aż zachęcają, by się tu rozgościć. Rodziców oczywiście. Dzieci zachęcać nie trzeba 😉 Od razu biegną do kącika zabaw, a w nim bujają się na hamaku, bawią domkiem dla lalek, kuchnią, samochodami…

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 3

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 4

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 5

Przyznaję, że sama z chęcią usiadłam i bawiłam się lalkami. Tutaj znalazłam prawdziwą Barbie z czasów mojego dzieciństwa (z ruchomymi kolanami, ale bez stawów na wierzchu – ładną, estetyczną, porządną!) Kto ma w domu miłośnika lalek ten wie o czym mówię…

W kawiarni jest też przyjemny kącik czytelniczy. Oddalony odrobinę od zabawek, malutki, jednak bogaty w ciekawe pozycje książkowe polsko i anglojęzyczne. Wchodzi się do niego po schodkach, siada na miękkiej wykładzinie i czyta… Kto by nie lubił zaszyć się w takim miejscu?

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 6

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 7

Kawa jest dobra, ciasteczka domowej roboty chrupią w ustach, a kto głodny może przekąsić coś małego.

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 8

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 9

Ciuciubabka - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 10Polecam Ci to miejsce, bo miło jest być w nim gościem.  🙂

SZUKASZ KAWIARNI W INNYM MIEJSCU?

Szukasz czegoś w innej okolicy? Zajrzyj na listę kawiarni przyjaznych dzieciom w Warszawie. Znasz coś, czego na niej nie ma? Daj mi znać. Ostatnio wiele lokali pojawia się i znika… czasem brakuje mi tchu by za tym nadążyć.


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: