7 warszawskich muzeów, w których wyprawisz dziecku nietypowe urodziny

Zobacz, gdzie odbywają się niezwykłe przyjęcia urodzinowe.

Urodziny w sali zabaw są dla dzieci bardzo atrakcyjne. Może jednak okazać się, że nasza pociecha wolałaby przeżyć swoje święto w otoczeniu związanym z jej/jego zainteresowaniami, pasją. Odkrywanie tajników wybranego zakątka na świecie, przeniesienie się do krainy dinozaurów, zabawa w tajemniczym otoczeniu domków dla lalek możliwe są w Warszawskich muzeach.  Poniżej przedstawiamy pomysły na wesołe przyjęcie w pozornie poważnych przestrzeniach 😉

  1. Muzeum Narodowe 

Muzeum oferuje 3 tematy przewodnie do wyboru: (1)”Wyprawa po skarb” podczas której uczestnicy wyruszają na wyprawę pełną zadań i zagadek ukrytych w obrazach; (2)”Magiczny skarb rycerzy i księżniczek”podczas którego goście za pomocą magicznego portalu przeniosą się w świat zamków, pałaców i magii, przeżyją tam niezwykle przygody; (3) „Akademia Malarstwa” podczas której uczestnicy przyjęcia mogą poczuć się jak młodzi artyści.

Podstawowe dane:

Wiek dzieci: 5-13 lat.

Termin przyjęcia należy zarezerwować najpóźniej: na 3 tygodnie przed jego planowaną datą.

W urodzinach może brać udział: maksymalnie 20 osób.

Czas trwania przyjęcia: 2h.

Koszt: ok. 700 zł.

Termin przyjęcia należy zarezerwować najpóźniej: na 3 tygodnie przed jego planowaną datą.

2. Muzeum ewolucji

Tutaj odbywają się przyjęcia w scenerii świata dinozaurów. W ramach urodzinowej imprezy odbywa się zwiedzanie muzeum, poczęstunek, zagadki, wykopaliska, rysowanie tropów oraz dinozaurów.

Podstawowe dane:

Wiek dzieci: 5+

W urodzinach może brać udział: maksymalnie 25 osób.

Czas trwania przyjęcia: 2h.

Koszt: ok. 400 zł. plus bilety wstępu dla wszystkich uczestników i opiekunów (8zł. za sztukę).

Zapisy odbywają się pierwszego dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc urodzin.

3. Muzeum Sportu i turystyki

W czasie przyjęci aurodzinowego dzieci będą odkrywać tajemnice sportu – sprawdzą, czy są w stanie podnieść kulę lekkoatletyczną, zobaczą, ile waży opona bolidu Roberta Kubicy, wystartują z bloków startowych, posłuchają głosów dziennikarzy sportowych, zajrzą do fotoplastykonu… Imprezy organizowane są w dwóch blokach tematycznych: Piłkarskie urodziny oraz Olimpijskie urodziny.

Podstawowe informacje:

W urodzinach może brać udział: maksymalnie 15 osób.

Czas trwania przyjęcia: 2h.

Koszt: ok. 450 zł.

Poczęstunek organizowany we własnym zakresie.

4. Muzeum domków dla lalek

W czasie przyjęcia urodzinowego dzieci zwiedzają tajemniczy świat domków dla lalek rozwiązując przy tym ciekawe zagadki. Po  zapoznaniu się z sekretami domków organizowane są gry i zabawy w osobnej sali. Po poczęstunku dzieci w zależności od wieku i wyboru rodziców, wykonują własnoręcznie miniaturki do domku dla lalek lub ozdabiają wspólnie domek EWA LUX wyposażony w mebelki do samodzielnego montażu (opcja dodatkowo płatna). Domek ten jest uroczyście przekazywany przez gości Jubilatowi lub zostaje przeznaczony na cele charytatywne (np. do szpitala dziecięcego, domu dziecka).

Podstawowe informacje:

Rezerwacji należy dokonywać z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Maksymalna liczba gości: 22 osoby.

Koszt: w tygodniu ok. 350 zł za 15 osób + 20 zł za każdą dodatkową osobę; w weekendy 450 zł za grupę 15 osób plus 25 zł. za każdego dodatkowego gościa. Za każdego gościa dodatkowo pobierana jest cena biletu 13 zł od osoby.

Czas trwania urodzin: 2,5 h.

Poczęstunek zapewniany jest we własnym zakresie.

Ze szczegółami oferty można się zapoznać TUTAJ. 

5. Muzeum etnograficzne

W czasie przyjęcia urodzinowego dzieci będą miały okazję wysłuchać opowieści pochodzących z różnych kultur i zakątków świata, rozwiązywać zagadki, odgrywać scenki związane z wybranym tematem imprezy, wykonywać własne prace plastyczne. Muzeum oferuje kilka scenariuszy tematycznych: ” Kiedy budzą się potwory” (opowieść o duchach i innych fantastycznych stworach, tworzenie straszydeł, teatr cieni, tropienie duchów), ” Smokowe urodziny” (opowieść o smokach w tradycji polskiej i świata, tworzenie latającego smoka, mapa poszukiwaczy smoczych jaj), ” Indyjskie opowieści” (opowieść o kulturze Indii, legendy i bajki indyjskie o zwierzętach, o królach i księżniczkach, tworzenie słonia dekorowanego we wzory indyjskie, nauka wiązania turbanu; ozdabianie pałacu królewskiego).

Podstawowe informacje:

Koszt urodzin: ok. 700 zł.

Informacje o muzeum i cenniku urodzin można znaleźć TUTAJ. 

6. Narodowa Galeria Sztuki Zachęta

Kulturalne urodziny w Zachęcie to warsztat plastyczny związany ze sztuką współczesną. Przez półtorej godziny dzieci będą mogły zwiedzić wystawę bądź zakamarki Zachęty, dowiedzieć się, co się dzieje w galerii sztuki współczesnej i wykonać pracę plastyczną z wykorzystaniem różnych technik, pod kierunkiem doświadczonych animatorów.

Podstawowe informacje:

Czas trwania przyjęcia: 1,5h.

Koszt: 700 zł. do 20 osób, każda dodatkowa osoba płatna 25 zł.

Poczęstunek organizowany we własnym zakresie.

Szczegółowe informacje o ofercie można znaleźć TUTAJ.

7. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Tutaj podczas imprezy dzieci aktywnie zdobywają wiedzę o przyrodzie i świecie zwierząt, odgadują zagadki, odgrywają scenki, rozwiązują quizy i krzyżówki. Muzeum proponuje trzy tematy przewodnie spotkania „Poszukiwacze skarbów”, „Piraci na tropie przygody” lub „Przygoda w muzeum”.

Podstawowe informacje:

Koszt przyjęcia 1380 zł.

Maksymalna liczba gości: 20 osób.

Czas trwania przyjęcia: 2h.

Organizacja poczęstunku we własnym zakresie.

Ze szczegółami oferty można się zapoznać TUTAJ.

 

Znajdź na blogu: