Muzeum Czar PRL

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MUZEUM

To miejsce jest jak wehikuł czasu! Idealne  na wycieczkę z dziadkami i rodzicami. Cofając się do niedalekiej w sumie historii w Muzeum znajdziemy:

lata 40-50 przedstawione są na przykładzie gabinetu politycznego, plakatów propagandowych oraz biblioteczki m.in. z planem sześcioletnim Bieruta;

lata 60-70 są jak poczekalnia do Gabinetu, na której możemy znaleźć pierwsze strony gazet, kartki na mięso, bony towarowe czy też książeczki walutowe;

lata 80te to Kącik Solidarności prezentujący autentyczne gazety, ulotki, cenzurowane książki, oporniki jak również klepsydrę Grzegorza Przemyka.

Stan Wojenny pokazany jest przez słynne zdjęcie Chrisa Niedenthala – „Czas apokalipsy” a w telewizorze posłuchać można przemówienia Generała Jaruzelskiego. Puste haki w tutejszym sklepie przypominają o zapaści gospodarczej PRL. Tutaj znajduje się też jedyny w Polsce stacjonarny saturator automatyczny, który stał kiedyś przy Dworcu Wileńskim.

W Muzeum przy stolikach z baru mlecznego goście mogą przypomnieć sobie (a młodsi spróbować) smak słynnej Oranżadki Grochowskiej oraz poczytać książki i pograć w gry z epoki.

UWAGA

Możecie wyjść z Muzeum z reklamówką pełną zabawek ze swojego dzieciństwa. Przygotujcie się na ból głowy od Klik Klaka, zróbcie miejsce w aucie na psa kiwającego głową, szykujcie się na partyjkę bierek.

WARTO WIEDZIEĆ

Wejście do muzeum od ulicy Głuchej. Bilet kosztuje mniej niż 10 zł :-).

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mińska 22
Warszawa mazowieckie PL
Sprawdź dojazd