Wrocławskie Krasnale – wycieczki śladami małych skrzatów

Trasy atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

HISTORIA WROCŁAWSKICH KRASNALI

Na temat tego, skąd we Wrocławiu wzięły się krasnale krąży wiele  opowiadań. Są one kwestią sporną w rozmowach zarówno mieszkańców miasta, dziennikarzy i bajkopisarzy z całego kraju ;-).  I cóż… każdy z nas może sam wybrać tę historię, która wydaje mu się najpiękniejsza. Można, tak jak ja,  wierzyć, że Krasnale przywędrowały do Wrocławia za Chochlikiem Odrzańskim, który przypłynął tu kiedyś swoją tratwą i został na dłużej, by płatać figle Wrocławianom. Wiązał im sznurowadła, gdy czekali na autobus, barwił wodę w fontannach i dosypywał sól do cukiernic w restauracjach. Ludzi żarty Chochlika coraz bardziej złościły, ale nie mogli go złapać więc wezwali na pomoc Krasnoludków. Te małe skrzaty przeżyły wiele ciekawych przygód próbując ujarzmić Chochlika, a na ich cześć władze miasta postawiły im pomniki. Byście mogli wybrać historię, która Wam i Waszym dzieciom wydaje się najbardziej prawdopodobna zajrzyjcie TUTAJ. I pamiętajcie, że te opowiadania powodują, że wizyta we Wrocławiu zamieni się dla dzieci (i dla Was troszkę też) w prawdziwie magiczną, pełną czaru podróż. Nie warto jej upraszczać 😉

O KRASNOLUDKACH

Warto wiedzieć, że we Wrocławiu jest już 327 pomników małych skrzatów! Miasto poleca aż 12 tras spacerowych ich śladami.  I tak trasą „Przeciwności się przyciągają” możecie poznać krasnale zamieszkujące samo centrum miasta obserwując jednocześnie, jak sprzeczne krasnale  miewają osobowości. Jeśli Wasze dziecko bywa czasem leniuszkiem możecie pokazać mu wszystkie małe, wrocławskie obiboki (jest na to specjalna trasa!). Można też udać się na spacer po firmach, które zatrudniły krasnali, albo odwiedzić te z nich, które zadomowiły się z daleka od zgiełku centrum. Tylko… miejcie się na baczności ! Krasnale nie zawsze łatwo jest dostrzec. Czasami chowają się tuż przy ziemi, innym razem wysoko ponad głowami spacerowiczów.

Gdzie i jak szukać krasnali

Krasnale już teraz rozsiane są właściwie po całym Wrocławiu i można ich szukać wszędzie. Natomiast kompletna mapa znajduje się TUTAJ. Możecie na niej sprawdzić trasy poszczególnych wycieczek lub szukać wybranych skrzatów, np. Bąbelka Chlapusia, Chemika, Farciarza, Harcerza, Turysty czy Temidka.

Warto wiedzieć

W tajemnicy Wam podpowiem, że możecie się fantastycznie przygotować do spotkania z krasnalami na wiele dni przed wycieczką do stolicy Dolnego Śląska. Polecam serdecznie zapoznanie się ze szczegółami z życia skrzatów fenomenalnie opisanymi w książce “Skrzaty” Huygen Will. Szczerze wierzę, że lektura tej niebanalnej encyklopedii jest doskonałym, idealnym, genialnym wręcz wprowadzeniem do planowanej we Wrocławiu wizyty.  Choć ta pięknie wydana książka nie jest tania (cena okładkowa 69 zł, ale można ją również kupić dużo taniej, nawet za mniej niż 50 zł) to zdecydowanie warto ją kupić i wraz z nią wyczekiwać wycieczki do świata krasnoludków.

 

1 review

  1. Super zabawa!!!

    Super zabawą jest poszukiwanie krasnali po Wrocławiu, a przy okazji można zwiedzić prawie całe miasto i zobaczyć najważniejsze atrakcje

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wrocław 51 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)