Wrocławska Fontanna Multimedialna

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O FONTANNIE MULTIMEDIALNEJ WE WROCŁAWIU

Jedna z największych fontann w Europie, największa fontanna w Polsce ma powierzchnię ok. 1 ha, a niesamowite pokazy wodne możliwe są dzięki temu, że zbudowana jest z aż 300 dysz. Wśród nich znajdują się gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punktowe, palmowe, wodne, a nawet dysze ogniowe.  Dzięki temu od kwietnia do października można oglądać absolutnie spektakularne show z wodą, muzyką, światłem a nawet ogniem w roli głównej. Na szczególną uwagę zasługują pokazy odbywające się po zmroku.

Fontanna działa tylko w sezonie letnim – od ostatniego weekendu kwietnia (czasem od pierwszego weekendu maja) do końca października.

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli wybieracie się tu samochodem możecie liczyć na płatny parking Hali Stulecia. Bez problemu do Fontanny można dotrzeć również tramwajami i autobusami.

Fontanna znajduje się w pobliżu Hali Stulecia, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To wybudowany ponad 100 lat temu obiekt z charakterystyczną okrągłą kopułą będący największym dziełem modernizmu we Wrocławiu.  Hala wciąż służy do organizacji imprez sportowych, czy koncertów. Jej zwiedzanie jest również wypełnione atrakcjami, o których więcej możecie przeczytać TUTAJ. Tuż obok znajduje się również Wrocławskie ZOO.

Źródło zdjęcia: http://halastulecia.pl/o-hali/galeria/okolica/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wystawowa 1
Wrocław 50-001 Województwo dolnośląskie PL
Get directions