Motylarnia Apollo – magiczny świat motyli

Miejsce ciekawe dla dzieci i dorosłych.

O Motylarnii

Motylarnia to miejsce, w którym każdy może z bliska przyjrzeć się egzotycznym motylom. Powstała z myślą umożliwienia mieszkańcom stolicy obcowania z małym fragmentem egzotycznej przyrody. Stała się “maleńką , mikrusieńką namiastką” dżungli amazońskiej czy lasów tropikalnych i ułatwia obcowanie z motylami m.in. z gatunków: Morpko Peleides czy Caligo Memnon, których nie spotka się w polskim klimacie.

Motylarnia to małe pomieszczenie zbudowane z elementów skalnych, które skrywają wodospad oraz oczka wodne i piękną tropikalną roślinność. Zarówno mieszkańcy tego miejsca, jak i rośliny wymagają dużej wilgotności powietrza oraz wysokiej temperatury (27 stopni) więc w środku panuje tropikalny klimat.

Podczas wizyty w Motylarni dzięki specjalnym okularom goście mają też możliwość obejrzenia świata z perspektywy motyla. Personel w tym miejscu chętnie odpowiada na pytania związane z życiem motyli oraz ich gatunkami.

WARTO WIEDZIEĆ

Motylarnia znajduje się w CH Modo i czynna jest 7 dni w tygodniu (również w niedziele niehandlowe).

Obiekt posiada szatnię w której bezpłatnie można zostawić odzież wierzchnią.

Na miejscu brak jest toalety (trzeba korzystać z toalet centrum handlowego, w którym znajduje się motylarnia).

Bilety do Motylarnii można kupić na miejscu, przez: stronę Internetową motylarni, choć warto zrobić to ze zniżką przez GROUPON. Dzieci do 100cm wchodzą bezpłatnie. Wejścia są co 20 minut.

W CH dostępny jest duży, bezpłatny parking.  Najlepiej parkować samochód od strony stacji Orlen – boczne wejście do Centrum Handlowego Modo, gdyż wówczas parkujemy na wprost wejścia do Motylarnii.

Motyle siadają na zwiedzających. Motyle są większych rozmiarów niż te spotykane na co dzień i niestety
mniejsze dzieci się ich po prostu boją lub z zachwytu mogą chcieć złapać motyla, dlatego trzeba na nie szczególnie uważać.
Bardzo ważne jest, aby ze względu na utrzymywaną w Motylarni temperaturę, ubrać się na cebulkę i móc zostać np. w samej koszulce z krótkim rękawem.

Wpis i zdjęcia przygotowała Joanna Zagórska – Ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

DODATKOWY KOMENTARZ

Nim jednak zdecydujesz się na wizytę w tym miejscu przeczytaj Rodzinnego Kompasu doświadczenia z wystawy motyli w Poznaniu i opis innych miejsc, w których można podziwiać te kolorowe owady. Niestety w wielu motylarniach ich mieszkańcy nie są “bezpieczni” – odwiedzający łapią je i zabijają krusząc im skrzydła. Jeśli więc zdecydujesz się na wizytę bądź ostrożny i zadbaj by motylom przy Tobie nie stała się krzywda (pamiętaj – nigdy nie wolno dotykać ich skrzydeł).

4 reviews

 1. Motylaria Apollo

  Serdecznie polecam motylarnie Apollo, świetne miejsce z bardzo miłą i profesjonalną obsługą od której możemy się dowiedzieć wielu ciekawych faktów na temat motyli. Przepiękne motyle z całego świata, chętnie siadają na zwiedzających i cieszą oko. Wspaniałe miejsce do odwiedzenia z dzieckiem, na zorganizowanie wycieczki szkolnej, na randkę. 😀 Z chęcią odwiedzę ją jeszcze raz

 2. Świetne miejsce

  Świetne miejsce, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Serdecznie polecam – za 8.50 zł można zobaczyć motyle z całego świata, które latają wszędzie i siadają nawet na odwiedzającTakże można robić zdjęcia, co będzie później fajną pamiątką. Polecam również słychać przewodniczek- bardzo miłe i kompetentne osoby, które opowiadają wiele ciekawostek na temat motyli. W środku jest ciepło,jak przystało na tropiki, oraz gra relaksacyjna muzyka. Wspaniała odskocznia od codziennego życia,bardzo polecam!

 3. Niesamowite miejsce

  Bardzo gorąco polecam to miejsce! Można poczuć się jak w bajce; piękne i kolorowe motyle latają tuż nad głowami, siadają też na zwiedzających. Odwiedziłam to miejsce ostatnio z rodziną i na pewno jeszcze tam zawitamy nie raz!

 4. Cudowne miejsce, gdzie można się świetnie zrelaksować. Motyle są cudowne i świetnie się je ogląda. Szczególnie dzieci pokochały to miejsce! Pracujące tu panie są bardzo miłe i chętnie odpowiadają na pytania oraz opowiadają ciekawostki. Jeśli ktoś zastanawia się czy tu przyjść, to mogę powiedzieć, że warto! 🙂

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łopuszańska 22
Warszawa 02-243 mazowieckie PL
Get directions
 • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
 • Atrakcje dla starszaków (7+)