Motylarnia Apollo – magiczny świat motyli

Miejsce ciekawe dla dzieci i dorosłych.

O Motylarnii

Motylarnia to miejsce, w którym każdy może z bliska przyjrzeć się egzotycznym motylom. Powstała z myślą umożliwienia mieszkańcom stolicy obcowania z małym fragmentem egzotycznej przyrody. Stała się “maleńką , mikrusieńką namiastką” dżungli amazońskiej czy lasów tropikalnych i ułatwia obcowanie z motylami m.in. z gatunków: Morpko Peleides czy Caligo Memnon, których nie spotka się w polskim klimacie.

Motylarnia to małe pomieszczenie zbudowane z elementów skalnych, które skrywają wodospad oraz oczka wodne i piękną tropikalną roślinność. Zarówno mieszkańcy tego miejsca, jak i rośliny wymagają dużej wilgotności powietrza oraz wysokiej temperatury (27 stopni) więc w środku panuje tropikalny klimat.

Podczas wizyty w Motylarni dzięki specjalnym okularom goście mają też możliwość obejrzenia świata z perspektywy motyla. Personel w tym miejscu chętnie odpowiada na pytania związane z życiem motyli oraz ich gatunkami.

WARTO WIEDZIEĆ

Motylarnia znajduje się w CH Modo i czynna jest 7 dni w tygodniu (również w niedziele niehandlowe).

Obiekt posiada szatnię w której bezpłatnie można zostawić odzież wierzchnią.

Na miejscu brak jest toalety (trzeba korzystać z toalet centrum handlowego, w którym znajduje się motylarnia).

Bilety do Motylarnii można kupić na miejscu, przez: stronę Internetową motylarni, choć warto zrobić to ze zniżką przez GROUPON. Dzieci do 100cm wchodzą bezpłatnie. Wejścia są co 20 minut.

W CH dostępny jest duży, bezpłatny parking.  Najlepiej parkować samochód od strony stacji Orlen – boczne wejście do Centrum Handlowego Modo, gdyż wówczas parkujemy na wprost wejścia do Motylarnii.

Motyle siadają na zwiedzających. Motyle są większych rozmiarów niż te spotykane na co dzień i niestety
mniejsze dzieci się ich po prostu boją lub z zachwytu mogą chcieć złapać motyla, dlatego trzeba na nie szczególnie uważać.
Bardzo ważne jest, aby ze względu na utrzymywaną w Motylarni temperaturę, ubrać się na cebulkę i móc zostać np. w samej koszulce z krótkim rękawem.

Wpis i zdjęcia przygotowała Joanna Zagórska – Ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

DODATKOWY KOMENTARZ

Nim jednak zdecydujesz się na wizytę w tym miejscu przeczytaj Rodzinnego Kompasu doświadczenia z wystawy motyli w Poznaniu i opis innych miejsc, w których można podziwiać te kolorowe owady. Niestety w wielu motylarniach ich mieszkańcy nie są “bezpieczni” – odwiedzający łapią je i zabijają krusząc im skrzydła. Jeśli więc zdecydujesz się na wizytę bądź ostrożny i zadbaj by motylom przy Tobie nie stała się krzywda (pamiętaj – nigdy nie wolno dotykać ich skrzydeł).

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Łopuszańska 22
Warszawa 02-243 mazowieckie PL
Sprawdź dojazd
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)