Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza

Miejsce ciekawe dla dorosłych i urozmaicenie dla dzieci.

O GALERII TROFEÓW ADAMA MAŁYSZA

Prywatne muzeum sportowe, w którym prezentowane są trofea zdobyte przez wybitnego polskiego skoczka narciarskiego, Adama Małysza. Wspaniała kolekcja różnorodnych nagród i wyróżnień, aż trudno uwierzyć, że to wszystko było wręczone jednej osobie. Znajdziecie tu wszystkie puchary, medale olimpijskie, medale mistrzostw świata czy medale z turnieju czterech skoczni, a także kryształowe kule oraz wiele innych pamiątek, związanych z karierą sportową Adama Małysza.

Galeria to nie tylko puchary i medale, ale również elementy wyposażenia skoczka narciarskiego: kombinezony, różne modele nart (nawet takie sprzed kilkudziesięciu lat), kaski oraz plastrony z wielu imprez narciarskich. Jest nawet stary paszport, a także fanty z rajdowych przygód naszego Mistrza. Ponadto dużo drobnych detali należących i zdobytych przez Małysza jak odznaki, legitymacje itp.

W galerii można nabyć gadżety z autografem Mistrza (koszulki, czapki, kartki, magnesy). A jeśli akurat Adam Małysz będzie na miejscu chętni mogą otrzymać od niego dedykację.

Dla dorosłych to nuta sentymentu i wspomnienia szalonej „małyszomanii”. Dla dzieci i młodzieży zaś pokazanie jak dużo pracy i wysiłku oraz silny charakter pozwalają osiągać wielkie sukcesy.

WARTO WIEDZIEĆ:

  • Galeria znajduje się w centrum zaraz za stacją benzynową Orlen.
  • Niewielki bezpłatny parking (ewentualnie można zaparkować na pobliskiej stacji benzynowej).
  • Muzeum jest otwarte przez cały rok z wyjątkiem poniedziałków.
  • Nie wszystko można fotografować i eksponatów nie wolno dotykać.

Wpis i zdjęcia przygotowała Katarzyna Michałowska – Ambasadora Rodzinnego Kompasu.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Maja 48a
Wisła 43-460 śląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla starszaków (7+)