Miasteczko Ruchu Drogowego

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach

O MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO

To miejsce to odzwierciedlenie rzeczywistości w jakiej funkcjonują rowerzyście jeżdżąc swoimi jednośladami po mieście. Jest tutaj asfaltowa jezdnia, są ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, skrzyżowania (w tym skrzyżowanie z torowiskiem pojazdów szynowych z zaporami), ronda oraz = poziome i pionowego oznakowanie. Łącznie Miasteczko obejmuje blisko 4 tys. m2 placu manewrowego, 750 m jezdni i ścieżek rowerowych, 38 m torów tramwajowych, 20 sygnalizatorów świetlnych, 130 znaków drogowych, tramwaj, zapory kolejowe, 3 skrzyżowania i rondo. Wow!

WARTO WIEDZIEĆ

Miasteczko Ruchu Drogowego czynne jest od kwietnia do października dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Osoby indywidualne mogą z niego korzystać w określonych dniach i godzinach (zazwyczaj w weekendy). Godziny i zasady korzystania z Miasteczka można poznać TUTAJ. 

Zdjęcie jest jedynie dla przyciągnięcia uwagi. Jeśli będziesz na miejscu i możesz zrobić jedno lub kilka zdjęć i je do mnie podesłać będę wdzięczna. Kiedy dotrę do Miasteczka też z pewnością przygotuję dla Ciebie relację :-).

WAŻNE: Wybierając się do Miasteczka zawsze sprawdzaj, czy jest ogólnodostępne w tym terminie.

1 comment

  1. Miasteczko rzeczyzwiscie dopracowane: mamy tu wiele rodzajów znaków, chodniki, drogi dwupasmowe i jednokierunkowe, rondo, prawdziwe szlabany (opuszczaja sie co kilka minut, wiec zwracajcie uwage na sygnalizacje swietlna), krete drogi, prawdziwe tory, przystanki i tramwaj. Wszystko zadbane, sa wiaty , zadbana trawa, toaleta. Minusem moze byc brak atrakcji dla maluszkow, bo rowerki biegowe nie sa wpuszczane na miasteczko. kilka razy w sezonie sa organizowane takze lekcje z ruchu drogowego, tych i podbnych atrakcji mogloby byc wiecej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sołtyka 8/10
Warszawa 00-001 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)