Miasteczko Ruchu Drogowego w Józefowie

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO

Miasteczko Ruchu Drogowego w Józefowie to bardzo ciekawy i solidnie wykonany placyk manewrowy dla dzieci. Znajdziemy w nim asfaltowe jezdnie  oraz instalację sygnalizacji świetlnej. Są dwukierunkowe ścieżki rowerowe zakończone placem treningowym, nie brakuje też znaków drogowych. Wszystko to przygotowane zostało z myślą o tych, którzy będą poruszali się po Józefowie i okolicach rowerami, hulajnogami, czy rolkami.

Zobacz na moim filmiku na FB, jak ciekawie prezentuje się takie miejsce. Moim zdaniem to genialny plac do zabawy, ale przede wszystkim do nauki zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Plac jest ogrodzony. Gdyby dzieci znudziły znaki, na placu zamontowano też huśtawki. Przestrzeń jest atrakcyjnie zaaranżowana – posadzono rośliny i ustawiono ławki.

Miasteczko zlokalizowane jest u zbiegu ulic Wawerskiej oraz Małej, jego teren jest ogrodzony dzięki czemu dzieci mogą bezpiecznie uczyć się i bawić jednocześnie.

Inwestycja kosztowała ponad 600.000 złotych i moim zdaniem było warto! 😉 Dzieci bawią się w tym miejscu wyśmienicie.

Warto wiedzieć

Tuż przy Miasteczku Ruchu Rowerowego znajduje się parking oraz ścieżka rowerowa. Dzięki temu łatwo dotrzeć tutaj z potrzebnym do zabawy sprzętem 😉 Równie ważny wydaje mi się fakt, że to miejsce jest pięknie zlokalizowane, dookoła są domy i drzewa.

Na terenie Miasteczka dostępne są również dwie huśtawki, na których dzieci mogą odpocząć lub… na których może przebywać młodsze rodzeństwo podczas, gdy starszak uczy się jeździć.

WAŻNE: Wybierając się do Miasteczka zawsze sprawdzaj, czy jest ogólnodostępne w tym terminie.  Czasami zdarza się, że brama miasteczka jest zamknięta niestety.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Józefów 05-410 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)