Centrum Innowacyjnej Edukacji – wystawa “Ścieżki dorastania”

Miejsce ze szczególną dedykacją dla nastolatków.

O Centrum Innowacyjnej Edukacji

Centrum Innowacyjnej Edukacji to nowoczesna przestrzeń w Toruniu, w której realizowana jest szeroko rozumiana edukacja kulturalna. W Centrum jest dostępna – jedyna w Polsce – interaktywna wystawa, która jest poświęcona procesowi dojrzewania człowieka w aspekcie: emocjonalnym, społeczno-kulturowym i seksualnym. Na ekspozycję składają się 3 ścieżki tematyczne, które pozwalają na pogłębione zapoznanie się procesem dojrzewania. Ścieżka społeczno-kulturowa wprowadza odbiorcę w kontekst zagadnień związanych z procesem enkulturacji – społeczno-kulturowego dorastania jednostki. Dorastanie jest pokazane jako proces samouświadomienia poprzez zrozumienie społecznych wzorców zachowań, a także poszukiwanie sposobów wyrażenia własnej osobowości poprzez twórczość i doświadczenie sztuki. Podkreślona jest wspierająca rola najbliższego otoczenia młodego człowieka, jego rodziny, podczas przejścia przez okres dorastania. Ścieżka emocji pozwala młodym ludziom nauczyć się rozpoznawać emocje, właściwie je nazywać, rozładowywać i wyrażać. Dzięki temu możliwa jest akceptacja przez nich skrajnych często emocji wieku dojrzewania. Młody człowiek, zamiast koncentrować się na „standardowych” problemach dorastania, zyskuje możliwość poświęcenia większej uwagi swojej aktywności intelektualnej i kulturalnej czy eksperymentom w dziedzinie sztuki. Ścieżka dojrzewania zaspokaja naturalną ciekawość okresu dojrzewania związaną z biologiczną i seksualną sferą życia człowieka.

Różnorodna tematyka stanowisk, pozwala na realizację lekcji wychowawczych czy lekcji wychowania do życia w rodzinie. Ekspozycja jest dedykowana odbiorcy od 13. roku życia.

Relacja z wizyty

Zobacz moją relację ze zwiedzania wystawy – jestem pewna, że gdy ją poznasz, nie pozostaniesz obojętna/y: “Ścieżki dorastania” – wystawa w Centrum Innowacyjnej Edukacji w Toruniu.

Warto wiedzieć

W Centrum Innowacyjnej Edukacji są również realizowane warsztaty poświęcone bezpieczeństwu w sieci, mowie nienawiści, przemocy w sieci, komunikacji interpersonalnej, a także wykorzystaniu nowoczesnych technologii w tworzeniu przekazu i budowania wizerunku nastolatków w mediach społecznościowych.

Centrum Innowacyjnej Edukacji jest czynne od wtorku do niedzieli. Ekspozycję można zwiedzać w turach w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00.

Bilety: normalny – 12 zł, ulgowy – 10 zł, rodzinny (maks. 4 os.) – 30 zł, grupowy – 8 zł (gr. min. 10 os.)

Tura w godz. 15:00-17:00 jest realizowana w ramach „happy hours” a bilet kosztuje 8 zł/os.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Władysława Łokietka 1
Toruń 87-100 kujawsko-pomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla starszaków (7+)
  • Tutaj swobodnie zaparkujesz samochód