Bawialnia M

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach

O BAWIALNI M

Bawialnia M to pierwsza bawialnia edukacyjna w stylu Montessori w Krakowie. W pięknym, starym dworku zlokalizowanym nieopodal Starego Miasta (15-20 minut spacerem) znajdujemy przyjemnie urządzoną przestrzeń, a w niej całą gamę zabawek wykorzystywanych w pedagogice Montessori oraz liczne zabawki sensoryczne, logiczne, zręcznościowe, naukowe i plastyczne.

W przestronnym wnętrzu Bawialni M znajdziemy dwie sale – jedną dla najmłodszych gości (do trzeciego roku życia), drugą dla dzieci od trzeciego do ósmego roku życia. Miejsce to oferuje przyjazne warunki do kształtowania zmysłów, rozwijania umiejętności życia codziennego, pogłębiania wiedzy o otaczającym świecie oraz usprawniania zdolności matematycznych i językowych. Zabawa w Bawialni M motywuje do rozwijania koncentracji uwagi i świadomości porządku oraz uczy poszanowania pracy innych, wykorzystując ważną ideę Marii Montessori „pomóż mi zrobić to samemu”, czyli samodzielnie.

ATRAKCJE DLA DZIECI 0-3

Maluszki mogą tutaj bezpiecznie odkrywać przygotowaną dla nich przestrzeń. Na przyjemnej wykładzinie mogą stawiać pierwsze kroki poszukując najciekawszych zabawek. Na miejscu czeka mnóstwo zabawek, a wśród nich nie liczne sortery, przewlekanki, a także różowa wieża, brązowe schody znane z pedagogiki Marii Montessori. Maluszki chętnie też sortują tutaj ryże, makarony, kasze ;-).

ATRAKCJE DLA DZIECI 4-8

Starsze dzieci najchętniej korzystają z zabawek i łamigłówek logicznych. Mają tutaj możłiwość zabawy związanej z prasowaniem, wywieszaniem prania czy np. gotowaniem.

UDOGODNIENIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Rodzice, którzy przychodzą tu ze swoimi pociechami często również się bawią. Ci Rodzice, których dzieci chcą bawić się samodzielnie mogą odpocząć na kanapie z kawą lub herbatą w dłoni.

W Bawialni M dostępna jest mikrofalówka do podgrzania pokarmu. Na miejscu jest również miejsce do przewijania maluszków, a na starsze dzieci w toalecie czeka nocniczek.

WARO WIEDZIEĆ

Bawialnia M dysponuje jednym miejscem parkingowym, jednak w okolicy nie powinno być większego problemu z zaparkowaniem (w tygodniu obowiązuje w okolicy strefa płatnego parkowania).

Bawialnia M to ciekawy przystanek dla wszystkich osób, które spacerują Aleją Grottgera. Można do niej przejść się również przed lub po zwiedzaniu Rynku Głównego. A całekiem niedaleko znajdują się też jedne z najlepszych lodów w mieście – Good Lood 🙂

Bawialnia M znajduje się na wysokim parterze. Jeśli wybierzesz się tam z wózkiem Pani Kaja – właścicielka Bawialni pomoże wnieść go po kilku schodkach więc nie musisz się martwić 🙂

Od czasu do czasu może się zdarzyć tak, że w Bawialni organizowane są urodzinki. Wtedy, przez 2h nie można się bawić na miejscu. Zawsze jednak właścicielka Bawialni M – Pani Kaja informuje o tym na fp Bawialni M oraz na swojej stronie internetowej. Serdecznie zachęcamy do zadzwonienia przed wizytą.

Zdjęcia pochodzą od Bawialni M.

 

 

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kościelna 3
Kraków 30-034 małopolskie PL
Sprawdź dojazd
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)
  • Możesz tutaj zorganizować dziecku urodziny
  • Tutaj znajdziesz przewijak