Wystawa Klocków Lego na PGE Narodowym
O WYSTAWIE BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO
Na wystawie zgromadzono 120 ekspozycji z klocków Lego, które zainteresują nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Wśród nich znajdują się rekordowej wielkości modele największych budowli świata oraz interaktywne eksponaty. Odwiedzający wystawę mogą zobaczyć na przykład: wysokie na ponad 7m bliźniacze wieże Word Trade Center , Plac Świętego Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą. Te modele potrafią mieć po kilka metrów wysokości, czy długości i zbudowane są często z kilkuset tysięcy klocków. Jednak słynne budowle to jedynie część wystawy, bo nie brakuje na niej też zbudowanych z lego: figur gwiazd i legendarnych postaci w naturalnych rozmiarach (np. Ania i Robert Lewandowscy, czy Elvis Presley), czy bohaterów popularnych książek i filmów oraz bajek, jak Harry Potter, Minionki, Flinstonowie…
W tym miejscu pokazano, że z lego można stworzyć naprawdę wiele: gry planszowe, prawdziwe meble, pokoje strachów, budowle związane tematycznie z grami komputerowymi, a także wiele interaktywnych makiet (jak Wioska Świętego Mikołaja, stocznia, lunapark). I to wszystko na bazie klocków, które znajdują się chyba w każdym domu, w którym mieszkają dzieci.
STREFA ZABAWY
Dodatkowo na wystawie udostępniono dużą powierzchnię pełną Lego Friends, Lego CIty i Lego DUPLO, w której goście mogą próbować odtwarzać zobaczone konstrukcje i świetnie się bawić. W wolne dni wystawa cieszy się dużą popularnością i w strefie zabawy bywa ciasno.
RELACJA Z WIZYTY NA WYSTAWIE BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO
Zobacz zdjęcia i poczytaj wrażenia z wizyty na wystawie z dzieckiem: WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO.
WARTO WIEDZIEĆ
Wystawa jest przygotowana w taki sposób, że zdecydowanej części eksponatów nie wolno dotykać. To dość zrozumiałe, bo łatwo wyobrazić sobie malucha burzącego z ogromną satysfakcją ogromne wieże. Nieco trudniej pomyśleć, że miałoby się je odtworzyć 😉
Podobnie jak na wielu tego rodzaju wystawach zdarza się, że nie wszystkie eksponaty interaktywne działają.
Wybierając się na wystawę trzeba być przygotowanym na dodatkowe opłaty związane z szatnią i parkingiem (a także na kolejki). Jednak największe wyzwanie dla rodziców stanowi wyjście z wystawy przez…sklepik z klockami (o mało konkurencyjnych cenach).
Płatny parking znajduje się na Błoniach Stadionu Narodowego przy bramie nr 1. Koszt parkingu naziemnego wynosi 10zł za cały dzień. Osoby chcące zaparkować na parkingu podziemnym powinny kierować się do bramy nr 6.
Wystawa gości na PGE Narodowym do 8 marca 2020 roku.
Zdjęcia do wpisu przygotowała Joanna Zagórska – Ambasadorka Rodzinnego Kompasu.