Western City w Ściegnach

Atrakcja dla dzieci i dorosłych

O Western City w Ściegnach

Western City to miasto prawdziwych kowbojów w okolicach Karpacza. Można tu się poczuć jakby cofnęło się w czasie i znaleźć się w świecie szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota.

To oryginalny park rozrywki, którego budynki są wzorowane na zabudowaniach z Dzikiego Zachodu. W mieście znajduje się m.in. Saloon (gdzie można coś przekąsić i napić się wody ognistej), Biuro Szeryfa, Western Press, Sklep Kolonialny, Pocztę i Bank.  W trakcie dnia organizowane są przedstawienia tj. napad na bank, pojedynek rewolwerowców, pokaz umiejętności posługiwania się lassem.

Na terenie Western City można brać udział w licznych konkurencjach sprawnościowych tj. wspinanie na „pal męczarni”, rzucanie nożami i włócznią, strzelanie z łuku. Dzieci (i nie tylko) mogą skorzystać z przejażdżki na koniu, wozem traperskim lub lokalną kolejką.

Warto wiedzieć

Większość atrakcji jest odpłatna, dlatego korzystnie jest, już przy wejściu, zainteresować się biletem, który je obejmuje.
W jednym ze sklepów oferowane są oryginalne pamiątki w postaci odznak Szeryfa, plakatów z własnym  lub rodzinnym zdjęciem.

Źródło informacji i zdjęć:

http://www.western.com.pl/

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ściegny 200
Karpacz 58-540 Województwo dolnośląskie PL
Sprawdź dojazd