Western City w Ściegnach

Atrakcja dla dzieci i dorosłych

O Western City w Ściegnach

Western City to miasto prawdziwych kowbojów w okolicach Karpacza. Można tu się poczuć jakby cofnęło się w czasie i znaleźć się w świecie szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota.

To oryginalny park rozrywki, którego budynki są wzorowane na zabudowaniach z Dzikiego Zachodu. W mieście znajduje się m.in. Saloon (gdzie można coś przekąsić i napić się wody ognistej), Biuro Szeryfa, Western Press, Sklep Kolonialny, Pocztę i Bank.  W trakcie dnia organizowane są przedstawienia tj. napad na bank, pojedynek rewolwerowców, pokaz umiejętności posługiwania się lassem.

Na terenie Western City można brać udział w licznych konkurencjach sprawnościowych tj. wspinanie na “pal męczarni”, rzucanie nożami i włócznią, strzelanie z łuku. Dzieci (i nie tylko) mogą skorzystać z przejażdżki na koniu, wozem traperskim lub lokalną kolejką.

Warto wiedzieć

Większość atrakcji jest odpłatna, dlatego korzystnie jest, już przy wejściu, zainteresować się biletem, który je obejmuje.
W jednym ze sklepów oferowane są oryginalne pamiątki w postaci odznak Szeryfa, plakatów z własnym  lub rodzinnym zdjęciem.

Źródło informacji i zdjęć:

http://www.western.com.pl/

 

1 review

  1. Prawie jak na rodeo

    Miejsce to zdecydowanie się różni od klasycznych parków rozrywki. Moim zdaniem przed wizytą warto sprawdzić prognozę pogody (większość atrakcji znajduje się na otwartym terenie) dodakowo dorosłym przed wejściem polecam przymrużenie jednego oka i można się przez pół dnia dobrze bawić.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ściegny 200
Karpacz 58-540 Województwo dolnośląskie PL
Get directions