Park Wieloryba

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O PARKU WIELORYBA

Parku Wieloryba to jedna z największych atrakcji dla dzieci na Pomorzu, zwłaszcza w okolicach Rewalu. Przygotowano tutaj cztery  sekcje tematyczne, w których można spacerować, bawić się i uczyć jednocześnie:

BAŁTYK –  ta część Parku Wieloryba służy poznawaniu Bałtyku: jego ukształtowania, klimatu, fauny i flory. Spacer po tej części parku to szansa, by przyjrzeć się dokładnie rybom, które można potem zobaczyć dopiero na talerzu, albo też dowiedzieć się nieco więcej o ssakach żyjących w Morzu Bałtyckim.

PIRACI I PAPUGI to część parku poświęcona temu, kogo można spotkać na morzu. Choć piraci istnieją do dziś, choć może wyglądają nieco inaczej niż ich sobie wyobrażamy na podstawie bajek, to jednak wciąż kojarzymy ich z barwnymi bohaterami nierealnych, książkowych opowieści. A czy każdy pirat miał swoją papugę? Tego można się dowiedzieć odwiedzając tą część parku.

POTWORY Z GŁĘBIN to część ekspozycji prezentująca przedstawicieli najdziwniejszych stworzeń morskich głębin. W tej częsci można zadawać sobie wiele pytań, ale też znaleźć mnóstwo odpowiedzi. Najważniejszą informacją zdobytą w tej części parku dla wielu osób jest odpowiedź na pytanie nurtujące niemal wszystkie dzieci – gdzie jest Nemo?

GIGANCI Z OCEANÓW – to część parku poświęcona tym, których ogromne rozmiary wywołują strach i podziw. Walenie, rekiny oraz ogromne kałamarnice (a raczej ich gigantyczne pomniki) patrzą tu gościom prosto w oczy i są w zasięgu ręki.

W tym parku nie brakuje również innych atrakcji dla dzieci. Można się tutaj bawić w pisaku oraz na statku pirackim. Są też kolorowe dmuchańce i rozmaite place zabaw.

WARTO WIEDZIEĆ

Źródło informacji:  http://parkwieloryba.pl

Źródło zdjęcia Parku: https://www.facebook.com/pg/ParkWieloryba/photos/?tab=album&album_id=1376126819266915

 

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamieńska
Śliwin 72-344 Województwo zachodniopomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)