Park fontann

Miejsce zachwycające zarówno dzieci jak i dorosłych

O PARKU

Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest to kompleks czterech dużych pięknie podświetlanych fontann. W przeszłości w tym miejscu znajdował się zbiornik wodny o nerkowatym kształcie. Teren, na którym zlokalizowano fontanny, nazywany jest czasem niesłusznie Podzamczem – w rzeczywistości do podzamcza, czyli podnóża Zamku Królewskiego – jest stąd ponad 500 m.

Fontanny działają jedynie od początku maja do końca września praktycznie od rana do wieczora. Jednak to, co stanowi największą atrakcje dla dzieci i dorosłych, to multimedialne widowiska z muzyką i wyjątkowym podświetleniem. Te cudowne widowiska odbywają się w piątki i soboty od maja do sierpnia o godzinie 21:30, natomiast we wrześniu  godzinie 21:00. Dodatkowo o godzinie 16:00 można obejrzeć samo widowisko wodne (bez laserów i muzyki).

W 2016 roku bohaterami były Syreny, w 2017 fontanny opowiadały historię o Bazyliszku, a w 2018 któlowała będzie legenda “Książę Niedźwiedź”.

 

WARTO WIEDZIEĆ O TEJ ATRAKCJI DLA DZIECI W WARSZAWIE

W związku z brakiem parkingu, należy przewidzieć chwilę na szukanie miejsca postojowego i dojście na widowisko lub zaplanować dojazd komunikacją miejską (TUTAJ można sprawdzić dojazd).

Mimo, że fontanny są piękne dzieci nie powinny moczyć w nich rąk, nóg. Obieg wody w fontannach jest obiegiem zamkniętym, dlatego woda nie jest czysta, mogą rozwijać się w niej groźne dla zdrowia bakterie (jest tak ze wszystkimi fontannami na świecie). Pokaz fontann należy traktować jako widowisko.

Źródło zdjęć i informacji: http://parkfontann.pl/ oraz https://www.facebook.com/pg/Park-Fontann-nieoficjalny-fanpage-280615635330903/photos/?ref=page_internal

Rodzinny Kompas poleca!

1 review

  1. Cudowne

    Cudowne pokaż nie tylko dla dzieci. Za granicą takie rzeczy podziwiamy a czasem nie wiemy, że mamy podobne hity pod nosem.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybrzeże Gdańskie
Warszawa 01-999 mazowieckie PL
Get directions