Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Położony jest na śródleśnych łąkach dzięki czemu zwierzęta żyją tu w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość z nich jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście na niektóre, obszerne wybiegi. Ba! Możliwe jest tu nawet karmienie, głaskanie i podziwianie zwierząt z bliska. Oczywiście ze względu na rozległość terenu i jego charakter zwiedzanie Parku odbywa się z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków takich jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.

Dużym sukcesem Parku Dzikich Zwierząt jest to, że zwierzęta się tutaj rozmnażają, co świadczy o odpowiednich warunkach ich utrzymania.

W Parku prowadzone są prace związane z ochroną i reintrodukcją gatunków obecnie ginących lub zagrożonych, jak kuraki leśne czy ryś nizinny. Patronem Parku jest znany przyrodnik i patriota  Benedykt Dybowski, który zesłany na Syberię przyczynił się do poznania przyrody tej części świata. W związku z tym w Kadzidłowie znajduje się też grupa zwierząt z Syberii i Dalekiego Wschodu.

WARTO WIEDZIEĆ

Teren parku to łąki oraz lasy. Do poszczególnych wybiegów wchodzi się jednak po drewnianych drabinach. Z tego powodu wózek lepiej zostawić w samochodzie, a mniejsze dzieci zabrać w chuście lub nosidełku.

Samochód można zostawić na sporym parkingu tuż przy wejściu do parku.

Obok tego miejsca znajduje się restauracja z bardzo dobrym jedzeniem, jednak bardzo specyficznym podejściem do klienta (idącym w stronę slow life jednak z niemałą nutką pogardy dla turystów, którzy nie zarezerwowali sobie z odpowiednim wyprzedzeniem stolika na konkretną godzinę). Jest dość oblegana więc można mieć problem ze zjedzeniem tu obiadu spontanicznie.

 

Źródło zdjęć i informacji: http://www.kadzidlowo.pl

1 comment

  1. Byliśmy tam całą rodziną podczas długiego weekendu majowego. Mieliśmy okazję zobaczyć zaloty pawia, jak i mnóstwo małych zwierząt, które dopiero co przyszły na świat. Mocną stroną parku jest to, że praktycznie przechodzi się przez wybiegi dla zwierząt i część z nich można nakarmić i pogłaskać. Ale drobna uwaga weźcie ze sobą buty, które mogą się ubrudzić, gdyż tu i tam można w coś wdepnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kadzidłowo 12-220 warmińsko-mazurskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)