Muzyczny plac zabaw

Miejsce atrakcyjne dla dzieci.

O Muzycznym Placu Zabaw

To niewielki plac zabaw, który powstał z Budżetu Obywatelskiego. Jego wyjątkowa nazwa i rola sprawia, że wokół placu zrobiło się sporo szumu. I rzeczywiście jest to coś innego, choć bardzo maleńkiego. Warto zajść, jeśli się spaceruje w pobliżu. Jeśli jednak zwiedzacie inną część miasta to nie fatygujcie się tu specjalnie, bo  w mniej niż pół godzinki dziecko może spokojnie znudzić się całością.

Plac zabaw znajduje się przy Szkole Muzycznej – między blokami a ulicą Kłodnicką i może z niego korzystać każdy zainteresowany. Można na nim postukać,pobębnić i powydawać różne inne dźwięki w zależności od wyobraźni i urozmaicania dostępnych tu narzędzi dodatkowymi akcesoriami zebranymi dookoła (jak np. patyki). Z “profesjonalnych” podwórkowych instrumentów dostępne są tutaj cymbały, bębny, grzechotki.

Warto wiedzieć

Plac zabaw, choć powstał z inicjatywy obywateli wzbudził wiele kontrowersji wynikających z hałasu, jaki był na nim podobno generowany. Niedługo po otwarciu był przez jakiś czas zamknięty na kłódkę, po czym ponownie otworzony. Jeśli przypadkiem zdecydujecie się jechać na ten plac zabaw z daleka to sprawdźcie, czy będzie otwarty pytając mieszkańców Wrocławia.

Tuż obok muzycznych atrakcji dostępne są też huśtawki, zjeżdżalnie i inne powszechne atrakcje podwórkowe 🙂

Autor i źródło zdjęcia: Paweł Relikowski, źródło zdjęcia http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/zdjecia/3494599,wroclaw-muzyczny-plac-zabaw-zamkniety-bo-jest-za-glosno-zdjecia,3963301,id,t,zid.html

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwiska 11
Wrocław Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)