Muzeum Emigracji w Gdyni (Sala Małego Podróżnika)

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MUZEUM EMIGRACJI

To pierwsze w Polsce Muzeum poświęcone historii polskiej emigracji, które opowiada o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Historia wyjazdów z ziem polskich toczyła się na przestrzeni setek lat. W najróżniejsze części świata wyruszano zarówno za chlebem, jak w poszukiwaniu wolności i innego życia. Nie zmieniło się to po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W wędrówkę ruszano pieszo, pociągami, na pokładach statków, a później i samolotów. Po wstąpieniu do Unii Europejskiej emigracja stała się pokoleniowym doświadczeniem milionów młodych Polaków. O tym wszystkim opowiada Muzeum Emigracji.

Dla dzieci przygotowano tutaj specjalną Salę Małego Podróżnika, która przygotowana została na kształt statku. W sali tej czekają m.in. ciekawe książki dotyczące emigracji, podróży i kultur świata, edukacyjna aplikacja multimedialna, wyjątkowy model transatlantyku MS Batory i miękkie poduchy, na których można odpocząć. Na miejscu dostępna jest również bezpłatna broszura z zadaniami, które można wspólnie rozwiązywać zwiedzając wystawę stałą.

Warto wiedzieć

W środę wizyta w Muzeum jest bezpłatna, wystarczy pobrać bilet w kasie (warto zadzwonić i upewnić się, czy to się nie zmieniło).

Rodziny ze starszymi dziećmi w kasie mogą kupić grę muzealną pt. „Frycek Munchausenowicz łączy historie”. Jej wyjątkowy bohater – podróżnik i poszukiwacz przygód – przybliży wszystkim historię emigracji za pomocą emocjonujących zagadek. Rozwiązanie gry o Frycku gwarantuje nagrodę!

Pod Muzeum Emigracji w Gdyni dojeżdżają niskopodłogowe autobusy komunikacji miejskiej. W budynku znajdują się windy, nie ma w nim progów. W holu głównym Dworca Morskiego, w Magazynie Tranzytowym oraz w restauracji znajdują się toalety wyposażone w przewijaki.

Źródło informacji i zdjęć:  http://www.polska1.pl oraz https://www.facebook.com/muzeumemigracjigdynia/photos/a.727669837304821.1073741876.334004306671378/727670927304712/?type=3&theater

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska 1
Gdynia 81 pomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)