Muzeum Animacji Se-Ma-For

Muzeum zostało zamknięte.

O Muzeum ANimacji Se-Ma-For

MUZEUM NIESTETY ZOSTAŁO ZAMKNIĘTE

Se-Ma-For to miejsce, w którym od lat 70-tych nieprzerwanie powstają filmy animowane dla dzieci i dorosłych. Nawet dzisiaj, gdy technologia pozwala na tworzenie niesamowitych efektów specjalnych, tutaj nadal nagrywane są filmy metodą “stop motion”, w której ruch nagrywa się klatka po klatce. Sekunda powstającego tutaj filmu wymaga zrobienia 25 zdjęć… Z taką wiedzą dorośli zupełnie inaczej patrzą na Misia Uszatka, a dzieci z zapałem mogą spróbować swoich sił w przygotowywaniu własnej animacji na organizowanych tutaj warsztatach.

Odwiedzając to miejsce można poznać wiele ciekawostek, przypomnieć sobie, które ucho oklapnięte miał Miś Uszatek i dlaczego nasza odpowiedź na nie nigdy nie jest w 100% dobra 😉 Jest tu mnóstwo makiet, które stanowiły scenerię wielu bajek i filmów… Warto też pamiętać, że to tutaj powstały  dwa Oskarowe filmy: “Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego (nagrodzone w 1982 roku) oraz “Piotruś i Wilk”.

Warto wiedzieć

Se-ma-for jest miejscem niezwykle atrakcyjnym zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ma jednak muzealny charakter, zatem eksponatów nie można tu wyprzytulać, testować itp. Najlepiej więc wybrać się tutaj z dziećmi powyżej trzeciego roku życia. Dzięki temu również rodzice będą mogli odbyć sentymentalną podróż do przeszłości, wzbogacić swoją wiedzę, nacieszyć się wspomnieniami.  Choć oczywiście nie brakuje tutaj również rodziców z nosidełkami i maluchami, które wesoło biegają i po jakimś czasie figlarnie uciekają rodzicom. Rozpoczynająca zwiedzanie projekcja filmów w ciemnej sali i głośna muzyka w jej czasie może nie być komfortowa dla maluszków. Podobnie jak brak możliwości osobistego testowania wszystkich eksponatów.

Jeśli chcecie, by dziecko zachwyciło się Muzeum tak jak Wy, możecie przygotować się do wycieczki pokazując dzieciom kilka bajek, które w tym miejscu powstały. Dzięki temu dziecko rozpozna makiety, które pozwalały na nagranie poszczególnych odcinków.

Starsze dzieci, całe rodziny mają możliwość przygotowania swojego własnego filmu przygotowywanego w czasie warsztatów, które można zamówić z wyprzedzeniem.

W Muzeum jest toaleta przystosowana do potrzeba dzieci w wieku przedszkolnym.

 

1 review

  1. Fajne

    Super, ale dla rodziców. Fajne dla staszrcyh dzieci zwłaszcza z warsztatami. Dla malychów 2-3 lata jeszcze nudne, bo niczego nie można dotykać.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sienkiewicza 100
Łódź województwo łódzkie PL
Get directions