Karczma Rzym

Ciekawe miejsce na rodzinny odpocznek.

O KARCZMIE RZYM

Ta przyjemna restauracja położona jest na granicy Bydgoszczy (przy wyjeździe ul. Grunwaldzką w kierunku Szczecina). Karczma przenosi swoich Gości w bajkowy świat Pani Twardowskiej Adama Mickiewicza. Wystrój tego miejsca jest niespotykany. Wśród niebanalnych rozwiązań spotkamy tu na przykład:

  • kominek w kształcie głowy diabła,
  • przesympatyczny stolik „nad szafą” z widokiem na całą restaurację, do którego wchodzi się po drabinie.
  • ustronną ośmioosbową salkę, do której wchodzi się przez drzwi szafy.

UDOGODNIENIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI (I NIE TYLKO)

W Karczmie dostępny jest przewijak dla dzieci. Jest tu sporo miejsca więc można swobodnie wejść z wózkiem.

MENU

Tutejszy Szef Kuchni posiada certyfikat slow food i oferuje dania z lokalnych produktów, z dodatkiem ziół uprawianych w tutejszej szklarni. Co niespotykane na stronie Karczmy można znaleźć mapkę z informacją skąd pochodzą poszczególne produkty podawane w restauracji. To chyba pierwsze takie miejsce, w którym tak otwarcie się mówi o dostawach.

Można tu skosztować pierogów z gęsiną, borowików w śmietanie, zupy grzybowej, gęsiej piersi, kaczki i wielu innych dań dobieranych sezonowo.

Zdaje się, że nie ma tu osobnego menu dziecięcego, ale przy całkiem sporym wyborze dań nasze pociechy powinny znaleźć coś dla siebie.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Dla dzieci przygotowano w Karczmie specjalną salkę nazwaną Figloraj. Dzieci mają tu do dyspozycji wiele różnych zabawek, w tym domek ogrodowy, samochodziki-jeździki, malutką trampolinę itp. Jest też małpi gaj, a  na małych artystów czeka stolik z kredkami.

Na zewnątrz znajduje się duży plac zabaw z licznymi atrakcjami dla dzieci. Choć może należy on bardziej do Dworu Hulanka połączonego z tym obiektem to myślę, że nikt nie będzie się sprzeciwiał zabawie dzieci 😉

WARTO WIEDZIEĆ

W Karczmie Rzym  można zachwycić się również wystrojem… łazienki 🙂 A dla chętnych tuż przy toalecie czeka ciekawa lektura 😉 Musicie wpaść, by zobaczyć to na własne oczy 😉

Karczma połączona jest z Dworem Hulanka, w którym królują imprezy okolicznościowe.

Warto zajrzeć tu odwiedzając Bydgoszcz lub np. będąc w trasie do Kołobrzegu.

Autorką zdjęć jest Beata, której bardzo dziękuję za cynk, o fajnym miejscu i za przesłane zdjęcia.

 

 

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grunwaldzka 309
Bydgoszcz kujawsko-pomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)