Idź na żywioł

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O IDŹ NA ŻYWIOŁ

„Idź na żywioł” to wystawa, która została zorganizowana w Łazienkach Królewskich jako atrakcja towarzysząca do ekspozycji „W żywiole sztuki. Jan Bogumił Plersch – nadworny malarz króla Stanisława Augusta”.  Ta instalacja dedykowana dzieciom od 1 do 10 lat jest inspirowana czterema żywiołami. Z tego powodu dwa pokoje, w których jest zorganizowana zostały podzielone na cztery strefy – ognia, wody, powietrza i ziemi beztroskiej i kreatywniej zabawy. Z założenia ma ona sprzyjać rozwijaniu zmysłów oraz kształtowaniu wrażliwości na kolor, fakturę i detal. Dzieci zobaczą tu m.in. czerwień gorącej lawy, biel kojących obłoków, zieleń miękkiej trawy i błękit morskich fal, które rozbudzą ich wyobraźnię oraz zachęcą do poznawania świata.

Formuła ekspozycji pomyślna jest tak, by najmłodsi sami mogli opracować własną ścieżkę zwiedzania, nie ma kolejności, oprowadzania. Warto za to zaznaczyć, że wystawę wyróżnia to, iż część jej eksponatów powstała podczas rodzinnych warsztatów integracyjnych „Pawie oczko”, których uczestnikami były m.in. dzieci ze spektrum autyzmu.

Warto wiedzieć

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa znajduje się w  Starej Kordegardzie (na tyłach Pałacu, na wyspie nad stawem północnym).

Źródło informacji i zdjęć: http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/edukacja/rodziny-i-dzieci/rodziny-i-dzieci/rodziny-i-dzieci-idz-na-zywiol

 

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agrykola 1
Warszawa mazowieckie PL
Sprawdź dojazd