Park Wodny Mamut – czyste kąpielisko w okolicy Garwolina

Latem wszyscy szukają kąpielisk. My również. Ogromne było moje zdziwienie, gdy wracając z Lublina znalazłam park wodny! To był czerwiec, a nad zbiornikiem wodnym było zupełnie pusto. Nie mogłam się jednak powstrzymać i zjechałam z trasy, by zobaczyć, co to za miejsce. Na miejscu było kilku pracowników i (z lekkim zdumieniem moją prośbą) pozwolono mi wejść z dziećmi na chwilkę, odpocząć po dłuższej trasie i się rozejrzeć.

Jezioro Mamut - atrakcje dla dzieci Mazowsze - kąpielisko Mazowsze - Rodzinny Kompas 1

Jezioro Mamut - atrakcje dla dzieci Mazowsze - kąpielisko Mazowsze - Rodzinny Kompas 2

KĄPIELISKO W OKOLICY GARWOLINA

Przyznaję, że byłam zdumiona, że mam w okolicy taką perełkę i o niej nie wiedziałam. Woda w Jeziorze Mamut jest czyściutka. Aż chce się kąpać. Plaża jest zadbana, a na widok rowerków wodnych stylizowanych na samochody, mój Syn przebierał nogami. W czerwcu nie było nam dane z tych wszystkich cudowności korzystać, bo park był jeszcze zamknięty (trwały widoczne i intensywne przygotowania do otwarcia). Wróciliśmy tam jednak w ostatnich dniach.

CZYŚCIUTKIE JEZIORO MAMUT

Jezioro Mamut to sztuczny zbiornik, który powstał przy budowie obwodnicy Garwolina. Swoją nazwę podobno zawdzięcza szczątkom kości mamuta znalezionym w czasie badań archeologicznych na tym terenie. Jeziorko powstało 10 lat temu, a wygląda jakby było świeżynką – tak jest zadbane i czyściutkie. Nie mam pojęcia, jak to się dzieje, ale woda jest naprawdę przejrzysta i badania sanepidu wykazują, że zdecydowanie nadaje się do kąpieli (podobno badania robione są dwa razy w roku).

Jezioro Mamut - atrakcje dla dzieci Mazowsze - kąpielisko Mazowsze - Rodzinny Kompas 6

ATRAKCJE NAD JEZIOREM MAMUT

Na miejscu czeka plaża, strzeżone kąpielisko (ze strefą dla maluszków, starszaków i dorosłych). Nie ma tu drzew więc całość jest mocno nasłoneczniona, choć jest kilka parasoli i sztucznych palm, które dają odrobinkę cienia. Dodatkowo można tu pożyczyć kajak czy rowerek wodny (pamiętając, że jeziorko nie jest duże więc to raczej taka atrakcja na pół godzinki) lub pograć w siatkówkę lub piłkę nożną na plażowym boisku. Jest też strefa gastronomiczna (jedzenie typu frytki, zapiekanki, kebab) i są bezpłatne toalety. Naprawdę można tu miło spędzić letni dzień.

 

Jezioro Mamut - atrakcje dla dzieci Mazowsze - kąpielisko Mazowsze - Rodzinny Kompas 8

Jezioro Mamut - atrakcje dla dzieci Mazowsze - kąpielisko Mazowsze - Rodzinny Kompas 9

MINUSY?

Chyba tylko jeden. Cena. W weekend za bilet dla dorosłego płaci się 30 pln. Bilet rodzinny 2+2 to 90 pln. Nie jest to mało, zwłaszcza, gdy porównuje się te ceny do tych z plaży nad Zalewem Karczunek, czy na Augustówce. Tylko… zastanawiam się, czy jest co porównywać. Korzystam regularnie chyba ze wszystkich kąpielisk w okolicy i uważam, że to miejsce zdecydowanie się wyróżnia. Na pewno nie można porównywać czystości wody – bo ta tutaj to zupełnie inna bajka. No i ja w sumie te ceny rozumiem, bo utrzymanie obiektu i plaży kosztuje, opłacenie ratowników (a w weekendy jest ich kilku) również. No i dodatkowo ktoś musi na tym zarobić. Jestem w stanie tę cenę zaakceptować zwłaszcza, że dzięki niej na plaży jest zdecydowanie bardziej kameralnie niż przy bezpłatnych zbiornikach. Z przyjemnością będę tutaj od czasu do czasu wracać.

Jezioro Mamut - atrakcje dla dzieci Mazowsze - kąpielisko Mazowsze - Rodzinny Kompas 10

Więcej szczegółów znajdziecie u nich na stronie: Park Wodny Mamut. 

CZY TEN TEKST JEST DLA CIEBIE CIEKAWY?

Udostępnij go swoim znajomym na FB, pokaż na Instagramie. W ten sposób pomagasz mi docierać do kolejnych osób z inspiracjami na wycieczki w tej okolicy. A okolicę tę szczególnie kocham, bo… tu mieszkam.

PODRÓŻUJESZ Z DZIECKIEM?

Poznaj moje GRY zaprojektowane specjalnie do auta, by dzieci nie nudziły się w trasie.

Zobacz też MAPKI ZDRAPKI, na których dzieci chętnie zaznaczają, gdzie były. Są wersje w wielu różnych grafikach na Polskę, Europę i świat.

Zobacz też Pamiętnik podróżny dla dzieci. Jedyny taki na rynku notatnik do gromadzenia wspomnień z wycieczek, który dopasowuje się do Was.  Jest rozszerzony  wersji do samodzielnego druku PDF lub w wersji gotowej księgi.

Jeśli natomiast lubisz pięknie gromadzić wspomnienia to zerknij na personalizowane ALBUMY NA ZDJĘCIA.

Wersja jasna i ciemna.

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again