Żywe Muzeum Piernika

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Żywym Muzeum Piernika

Według wielu gości, a także portali opiniotwórczych w kraju i za granicą to jedno z ciekawszych Muzeów w Polsce.  Przekraczając jego próg można odbyć niemal dwie wycieczki w czasie:

  • Jedną do średniowiecza, w którym pod od okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej poznać można wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. W tym miejscu pierniczyć można długo przygotowując ciasto i przy pomocy drewnianych form, wypiekając z niego toruńskie specjały.
  • Drugą do przełomu XIX i XX wieku, gdzie można zwiedzać manufakturę z  niemieckimi maszynami do wypieku piernika. Jest tu zabytkowy piec i  kolekcja woskowych form. Goście mogą też zapisać się na warsztat i własnoręcznie ozdobić lukrem toruński piernik.

Tylko UWAGA: w tym muzeum wszyscy goście podwijają rękawy i zaganiani są do roboty. Tak więc historię piernika poznaje się nie tylko przez zabawne historie (naprawdę wyśmienicie opowiadana!), ale przez doświadczanie. Nie ma wyjątków ani dla małych, ani dla dużych 🙂

RELACJA Z WIZYTY

Zobacz relację z wizyty w tym miejscu – ŻYWE MUZEUM PIERNIKA Z DZIECKIEM.

WARTO WIEDZIEĆ

W Muzeum piernika, jak w piekarni chłodno nie jest. Warto więc być ubranym tak, by mimo ciepła bawić się wyśmienicie.

Muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem, a pokazy odbywają się o określonych godzinach. Zdecydowanie warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

Załoga tego Muzeum to skarb cenniejszy niż złoto, dzięki niej dorośli będą zachwyceni Muzeum równie mocno jak dzieci.

Źródło informacji i zdjęć: www.muzeumpiernika.pl oraz https://www.facebook.com/MuzeumPiernika/photos/a.170692979655537.40729.144032885654880/1353616218029868/?type=3&theater

 

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rabiańska 9
Toruń kujawsko-pomorskie PL
Get directions