ZOO Wrocław

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O ZOO Wrocław

ZOO we Wrocławiu to niekwestionowany numer 1 na Dolnym Śląsku. 33 ha powierzchni i ok 1100 gatunków zwierząt. Na terenie ZOO znajduje się również 12 pawilonów tematycznych przedstawiających poszczególne regiony świata lub grupy zwierząt. Wybierając się tutaj warto uwzględnić godziny pokazowych karmień poszczególnych zwierząt. Na przykład w sezonie letnim 2017 o 9:15 można obserwować, jak żyrafy cieszą się  śniadaniem, 15 minut później biesiadują niedźwiedzie. O 14 jedzą obiad pingwiny. Takich mini pokazów jest prawie 20, a ich pełna listę z aktualnymi godzinami można sprawdzić na miejscu lub na stronie ZOO klikając TUTAJ. W sezonie wiosenno-letnim opiekunowie zwierząt również opowiadają o swoich podopiecznych. Maluchy chętnie korzystają tutaj również z przejażdżek na kucykach.

Wrocławskie ZOO to również bardzo popularne i ciekawe Afrykarium. Możesz o nim więcej przeczytać TUTAJ. 

Warto wiedzieć

Na terenie Zoo dostępna jest wypożyczalnia wózków, dostępne są toalety i oczywiście sklepik z pamiątkami.

Najbliższe miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Wystawowej, można też zostawić samochód na płatnym parkingu przy Hali Stulecia (wjazd od ul. Kopernika). W bezpośrednim sąsiedztwie ZOO Wrocław znajduje się całodobowy, płatny parking podziemny na ponad 800 miejsc, w tym 20 miejsc dla autokarów. Z parkingu do ZOO dojść można kładką nad ul. Wróblewskiego.

Jeśli chcecie ominąć kolejki możecie kupić bilet TUTAJ. 

Źródło zdjęć i informacji: www.zoo.wroclaw.pl/

1 opinia

  1. Wspaniałe miejsce!!!

    Niezwykła okazja do spotkania z różnymi egzotycznymi zwierzętami. Dodatkowo w przystępnej formie można dowiedzieć się sporo ciekawostek o życiu tych zwierząt.

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wróblewskiego 1
Wrocław 51-618 Województwo dolnośląskie PL
Sprawdź dojazd