Zapora w Solinie

Atrakcja dla dzieci i dorosłych

O Zaporze w Solinie

Zapora w Solinie to jedna z najbardziej znanych atrakcji Bieszczad. Można ją zwiedzać nie tylko na zewnątrz, ale i zagłębić się w jej przepastne katakumby. Znaleźć się kilka metrów pod dnem Jeziora Solińskiego to dla wielu okaże się niezwykłą atrakcją.

Zaporę zwiedza się z przewodnikiem w trzech etapach:
1. Seans filmowy – wyświetlany jest film przedstawiający teorię i praktyczne zastosowanie technologii mających na celu wykorzystanie do produkcji energii odnawialnych źródeł środowiska naturalnego takich jak: woda, wiatr, słońce, biomasa i inne
2.  Historia budowy – turyści mają możliwość obejrzenia fotografii z okresu jej budowy  oraz czasu gdy powstawała elektrownia.
3. Pięć metrów pod dnem – trasa wycieczki prowadzi przez halę produkcyjną elektrowni, halę maszyn i podziemia. Przechodząc wąskimi korytarzami znajdziemy się nawet 6 metrów poniżej poziomu dna jeziora solińskiego. Mamy też możliwość obejrzenia jednej z 28 ogromnych szczelin pomiędzy najwyższymi sekcjami zapory.

Warto wiedzieć

Wewnątrz zapory panują niskie temperatury (7-8 ºC oraz 100% wilgotności) dlatego też warto ze sobą zabrać ciepłą odzież dla siebie i dzieci.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solina 38-610 Województwo podkarpackie PL
Get directions