Wielka Fabryka Elfów – Katowice

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O WIELKIEJ FABRYCE ELFÓW

Specjalnie dla dzieci Elfy zorganizowały filie swojej Wielkiej Fabryki, w różnych miastach Polski. W Katowicach Elfy oprowadzają dzieci po jej zakamarkach i proszą dzieci o pomoc, bo zaginęły sanie Świętego Mikołaja, a dzieci mogą przyczynić się do ich odnalezienia. Animatorzy zabierają dzieci w podróż przez 10 różnych punktów z atrakcjami, w których czekają przedstawienia, zadania ruchowe, zagadki i działania edukacyjne. Finał wycieczki natomiast jest równoznaczny ze spotkaniem z samym Świętym Mikołajem.

Rodzice mogą towarzyszyć dzieciom w podróży przez Wielką Fabrykę Elfów lub poczekać w przygotowanej kawiarence.  Dzieci natomiast z Fabryki Elfów zazwyczaj wychodzą zmęczone, ale zadowolone 😉

Jeśli chcecie łapcie zniżkę na bilety TUTAJ. 

WARTO WIEDZIEĆ

GDZIE I KIEDY?

Wielka Fabryka Elfów zlokalizowana jest w Fabryce Porcelany  i można ją zwiedzać do 22 grudnia.

JAK DŁUGO TRWA ZABAWA?

Zabawa w tym miejscu zajmuje ok.  2,5 godziny.

W CO SIĘ UBRAĆ?

W środku jest ciepło warto więc ubrać dziecko i siebie na cebulkę. Bardzo wskazany jest krótki rękaw, bo w Fabryce Elfów są również np. dmuchańce, na których dzieci skaczą i mogą się zgrzać.

Choć obuwie na zmianę nie jest wymagane dobrze mieć kapcie lub lżejsze buty ze sobą.

DLA KOGO?

Jeśli chodzi o wiek dzieci to z pewnością atrakcja ta najbardziej zainteresuje pociechy między 3 a 10 rokiem życia. Oczywiście mniejsze dzieci, ciekawe świata i generalnie zadowolone, kiedy “coś się wokół nich dzieje” będą prawdopodobnie również cieszyły się z wycieczki.

JEDZENIE I PICIE

Warto też zabrać ze sobą jakieś przekąski i picie jeśli nie szykujecie się na korzystanie  z kawiarni. Po 2,5 godzinie szaleństwa dzieci w drodze do domu zapewne przypomną sobie o zmęczeniu i głodzie. Będą wtedy chciały uzupełnić zapas energii.

BIELTY

Liczba biletów sprzedawanych na każdą godzinę jest ograniczona. W weekendy bywa dość tłumnie. Warto wybierając się do Fabryki Elfów kupić bilety online.

Przypominam, że TUTAJ możecie je kupić z 29% zniżką.

Standardowe (bez powyższej zniżki) ceny biletów wahają się od 60 do 70 zł za dziecko z opiekunem w zależności od pory i dnia (oczywiście najdrożej jest w weekendy).  Z dnia na dzień zmniejsza się również wybór dat i godzin wizyt w Wielkiej Fabryce Elfów.

JAK DOTRZEĆ DO WIELKIEJ FABRYKI ELFÓW?

Do Fabryki Elfów można dotrzeć zarówno tramwajem, autobusem (w zależności od przystanku dojście na miejsce potrawa do 20 minut, szczegóły znajdziecie TUTAJ), pociągiem (stacja „Katowice Zawodzie”, wyjście na ul. Hutniczą, ze stacji trzeba przespacerować się ok. 15 minut). Osoby, które przyjadą samochodem mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu.

 

 

Źródło informacji i zdjęć: https://www.katowice.wielkafabrykaelfow.pl oraz https://www.facebook.com/WielkaFabrykaElfowKatowice/

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)