Termy Maltańskie

Miejsce idealne na rodzinny odpoczynek.

O Termach Maltańskich

Termy Maltańskie są dużym parkiem wodnym położonym tuż przy Jeziorze Malta. Stanowią doskonały punkt na całodniową wycieczkę oferując liczne atrakcje:

Basen ze statkiem pirackim to ulubiona atrakcja najmłodszych. Na statku dostępne są dwa działa wodne oraz ster. Dla chętnych nad wodą umiejscowiona jest ścianka wspinaczkowa o wysokości 3 metry, na której można sprawdzić swoje umiejętności.  Basen o głębokości 1,3 metra to doskonałe miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych.

Baseny solankowe to miejsce relaksu i rehabilitacji w wodzie geotermalnej z własnego odwiertu. Kąpiele w tej wodzie zalecane są przy przewlekłych chorobach narządów ruchu i układu oddechowego, w okresie rekonwalescencji oraz w celu zwiększenia odporności ogólnej. W basenie geotermalnym, solankowym, o głębokości 1,3 m, znajdują się leżanki oraz siedziska zapewniające hydromasaż. Do dyspozycji jest również całoroczny, zewnętrzny basen solankowy o głębokości 1,25 m. Basen zamykany jest  przy temperaturze minus 10 stopni.

Brodzik o głębokości wody wynoszącej 30 centymetrów, a w nim mini zjeżdżalnia, krokodyl oraz papuga. W bliskim sąsiedztwie znajdują się fontanny.

Zamknięta, całoroczna zjeżdżalnia o długości 92,5 m posiada ciemne wnętrze i efekty wizualne. Bogate zastosowane efekty multimedialne i nagłośnienie wypełnia wewnętrzną część zjeżdżalni. Punkty świetlne, elementy stroboskopowe dają oszałamiający efekt, który zostanie zapamiętany na długo.

Wewnętrzna zjeżdżalnia Dzika Rzeka o długości 64,5 metrów oraz zewnętrzna, otwarta zjeżdżalnia o długości 166 metrów (otwarta wyłącznie w sezonie letnim).

Sezonowe zjeżdżalnie Kamikadze  są otwarte w sezonie letnim, mają po 23,4 metrów każda.

Zjeżdżalnia pontonowa o długości 124 metrów, z wypływem na zewnątrz stanowiąca jedną z głównych atrakcji tutejszego parku wodnego.

Wewnętrzna zjeżdżalnia rodzinna o długości 16 metrów dedykowana dla dzieci i dorosłych od 1 do 101 lat. Posiada niewielki spad i małą prędkość, co pozwala na korzystanie z niej wszystkim użytkownikom bez ograniczeń wiekowych. Szeroki tor zjazdu oraz niewielki kąt nachylenia zjeżdżalni pozwalają cieszyć się zjazdami przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Klasyczne zjeżdżalnie – jedna zamknięta, całoroczna, z wypływem na zewnątrz o długości 94 metrów. z podwójną pętlą oraz  rurowa zjeżdżalnia zewnętrzna o długości 55 m.

Turbo zjeżdżalnia o długości 54 metrów, która gwarantuje dużą prędkość zjazdu. Ta zjeżdżalnia posiada wysoki spad przekraczający 20 procent: od 6,8 m do -3,10 m, a jej średnica wynosi 800 mm.

Zjeżdżalnia wielotorowa umożliwiająca zjazd kilku osób jednocześnie bez ryzyka kolizji z innymi użytkownikami. Na zjeżdżalni możliwa jest rywalizacja w postaci wyścigów pomiędzy kilkoma osobami.

Dostępny jest tu również basen sportowybasen rekreacyjny a także sezonowa plaża. Do dyspozycji gości są również sauny.

Warto wiedzieć

Źródło informacji i zdjęć: https://www.facebook.com/pg/termymaltanskie/photos/?ref=page_internal oraz http://www.termymaltanskie.com.pl

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Termalna 1
Poznań wielkopolskie PL
Get directions