Skoda Auto Lab – laboratorium bezpiecznej jazdy

Miejsce ciekawe dla starszych dzieci i dorosłych.

O SKODA AUTO LAB

To pierwsze w Polsce, zaawansowane technologicznie Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa. To miejsce stworzone, by ćwiczyć wyobraźnię i pozwalać na bezpieczne doświadczanie potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, które mogą spotkać uczestników ruchu drogowego. To centrum edukacji w zakresie bezpiecznej jazdy samochodem i mądrego poruszania się po drodze.  Tutaj zdobywa się wiedzę, jakiej nie podają w żadnej szkole, na kursie na prawo jazdy ani w żadnym innym miejscu, a przedstawiane informacje są dodatkowo wspierane różnymi “doświadczeniami”, z których część przeznaczona jest dla wszystkich, część dla dorosłych i część dla dzieci. Wizyta w tym miejscu polega na odwiedzeniu 5 stref tematycznych:

  • Bezpieczeństwo – to ta część Skoda Auto Lab, która dostarcza chyba najsilniejszych doznań, bo znajduje się w niej m.in. symulator zderzenia oraz symulator dachowania. To jednak nie wszystko – tutaj toczą się rozmowy i akcje związane z udzielaniem pierwszej pomocy. To też miejsce, w którym człowiek uzmysławia sobie, jak wielkie konsekwencje może mieć chwila nieuwagi.
  • Technologia – to ta część laboratorium, w której dowiadujemy się, jak technologia wpływa na bezpieczeństwo, co to jest strefa zgniotu i dlaczego jest taka ważna w razie wypadku, tutaj też zobaczymy symulator poduszek bezpieczeństwa i dowiemy się o nich wielu ciekawych faktów…
  • EkoJazda – to strefa, w której dowiesz się, czy jeździsz eko m.in. wsiadając do specjalnego symulatora.
  • Bezpieczna Podróż – pełna ciekawostek strefa, w której można dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie spakować sprzęt sportowy oraz jak bezpiecznie powiększyć przestrzeń bagażową.
  • Kino – to miejsce, w którym niejedna już osoba wzruszyła się do łez. Dlaczego? Dowiesz się, gdy siądziesz w wygodnym fotelu, a którym nie raz poczujesz się niekomfortowo…

W Skoda AUto Lab jest też specjalny kącik edukacyjno-zabawowy dla dzieci. Tutejsza ekipa dba o to, by każdy, bez względu na wiek, dowiedział się czegoś nowego i wartościowego, by doświadczył przeżyć, które skłonią do przemyśleń i zmiany niektórych przyzwyczajeń. Z mojej perspektywy Skodę Auto Lab powienien odwiedzić każdy kierowca. Tutaj powinna przyjechać każda rodzina z dziećmi. Tutaj powinien “pobawić” się każdy młody (lub nieco starszy) człowiek po zdanym prawie jazdy.

Moim zdaniem to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić wybierając się do Poznania, bo w żadnym innym mieście w Polsce nie ma podobnego miejsca.

WARTO WIEDZIEĆ

Wybierając się na wycieczkę warto zadzwonić lub sprawdzić godziny otwarcia oraz grupowe rezerwacje. Czasami bywa tu dość tłoczno. Są też takie okresy (np. między Świętami a Nowym Rokiem), kiedy Skoda Auto Lab jest zamknięta.

Do Skoda Auto Lab można spokojnie przyjechać z dzieckiem. Nie ukrywam jednak, że rodzin z maleństwem nie wszystkiego będzie mógł spróbować (zwłaszcza jeśli nie będzie z nim drugiej osoby, która mogłaby na chwilę przejąć opiekę). Najlepiej więc odwiedzić to miejsce z dzieciaczkami w wieku przedszkolnym (które nie wszystkiego mogą tutaj spróbować) lub nawet starszymi.
Źródło informacji i zdjęć: https://www.facebook.com/678027712233856/photos/a.678032015566759/752727051430588/?type=3&theater

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głogowska 425
Poznań 60-266 wielkopolskie PL
Get directions