Skocznia narciarska im. Adama Małysza

Interesujące miejsce do odwiedzenia przez dzieci i dorosłych

O SKOCZNI

Miejsce, które warto zobaczyć odpoczywając w Wiśle lub w okolicy. Jest niezwykłą atrakcją nie tylko dla fanów skoków narciarskich. Duża skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K120, która zlokalizowana jest na stoku grzbietu Cienków na wysokości 620 m n.p.m. nad potokiem Malinka przy drodze wojewódzkiej (trybuny są nad drogą).

Skocznię można zwiedzać cały rok (poza okresem, kiedy trwają na niej zawody). Wejście na trybuny jest bezpłatne. Można też wejść na taras widokowy na samej górze skoczni (bilet wstępu kosztuje jedyne 2 zł). Dostać się tam można wjeżdżając wyciągiem krzesełkowym na górę. Niesamowite jest spojrzeć na skocznię oczami skoczka. Sama możliwość spojrzenia w dół z góry skoczni przyprawia o dreszczyk strachu i nogi się uginają… Dopiero będąc na górze można ocenić ogrom skoczni i to jaką odwagą musi wykazać się każdy skoczek, aby „przelecieć” kilkadziesiąt lub kilkaset metrów nad zeskokiem.

Z górnej stacji wyciągu prowadzą szlaki turystyczne, na które można się wybrać zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym (w sezonie zimowym w zależności od pogody i stanu zaśnieżenia).

Z tarasu widokowego można podziwiać piękne widoki na Wisłę. Na górze jest również sklep z pamiątkami połączony z niewielką kawiarenką. W kawiarni wiszą zdjęcia Adama Małysza i innych skoczków. Pod skocznią zaś warto skosztować oscypka z grilla z żurawiną.

Bardzo fajne przeżycie być tam na górze i widzieć z bliska całą skocznię. To nie to samo wrażenie, co w TV ;-).

WARTO WIEDZIEĆ

Na dole duży bezpłatny parking.
Na trasie wyciągu jest budka robiąca zdjęcia podczas jazdy wyciągiem, które można zakupić na górze za 10 zł. Miła pamiątka.

Relację oraz zdjęcia przygotowała Katarzyna Michałowska – Ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

Gry podróżne dla dzieci - Rodzinne BINGO - Rodzinny Kompas

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Malinka 4
Wisła 43-460 śląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)