Sea Park Sarbsk

Miejsce idealne na rodzinny odpoczynek.

O Sea Parku  Sarbsk

Sea Park Sarbsk to park rekreacyno-edukacyjny związany z tematycznie z morzami, oceanami, a także z historią i kulturą Pomorza w Polsce. Na liście tutejszych atrakcji znajdują się:

Fokarium – jedyne w Polsce miejsce, gdzie można obserwować jednocześnie w tym samym zbiorniku przedstawicieli 4 gatunków: fokę szarą oraz fokę pospolitą kotiki południowoamerykańskie oraz uchatki kalifornijskie. Tutaj można obserwować karmienie fok i ich trening medyczny, podobny jaki odbywa się w fokarium na Helu. Trening taki nie polega tylko na nauczeniu zwierząt pewnych czynności, ale ma za zadanie przyzwyczaić je do obecności człowieka.

Prehistoryczne Oceanarium 3D z kinem 5D, w którym możemy stanąć ” oko w oko” ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu możemy poznać prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakbyśmy sami znajdowali się w podwodnych głębinach.

Muzeum Marynistyczne z ciekawymi ekspozycjami, gdzie możemy zobaczyć m.in. rzeźby, modele, dyplomy oraz kolekcję pamiątek okolicznościowych związanych z największym gdyńskim armatorem Polskimi Liniami Oceanicznymi. Nie lada atrakcją jest także mesa kapitana Morgana, która pokazuje na konkretnym przykładzie kolekcjonerskie pasje marynarzy i rybaków. Ekspozycja oddaje klimat tawerny portowej, mesy dawnego żaglowca i salonu kapitańskiego.

Park Miniatur Latarni Morskich, spacerując po nim można “przejść” całe polskie wybrzeże  od Krynicy Morskiej po Świnoujście. Repliki są wykonane bardzo starannie, aby jak najdokładniej odzwierciedlić wszystkie detale znajdujące się w rzeczywistych obiektach.

Mark Makiet Zwierząt Morskich – znajdują się w nim naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morze i jego wybrzeże. Zwiedzający mogą spojrzeć prosto w oczy manty, stanąć w stadzie razem z pingwinami lub też dotknąć wielkich kłów morsa.

Co więcej dla najmłodszych gości przygotowane zostały: park zręcznościowo-linowy Małego Pirata, Gaj Małego Pirata na Galeonie Wodnik, place zabaw i inne atrakcje.

Warto wiedzieć

Źródło zdjęć i informacji: http://www.seapark.pl oraz https://www.facebook.com/seaparksarbsk

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sarbsk 39
Wicko 84-352 pomorskie PL
Get directions