Piernikowe Miasteczko

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O PIERNIKOWYM MIASTECZKU

Piernikowe miasteczko to zmodernizowany plac zabaw zlokalizowany na toruńskiej starówce.  Dzieci znajdą tutaj plac zabaw, pole do minigolfa oraz gigantyczne szachy. Są również instrumenty muzyczne oraz stoły do gry w piłkarzyki. Największy entuzjazm budzi jednak wodny plac zabaw, który choć nie jest duży sprawia mnóstwo frajdy mieszkańcom miasta oraz turystom.

Modernizacja tego miejsca kosztowała ponad 800.000 złotych. Było warto, bo to rzeczywiście zadbane miejsce, w którym dodatkowo odbywa się szereg darmowych zajęć i warsztatów. To jedna z ciekawszych, bezpłatnych atrakcji dla dzieci w  Toruniu. Jest zupełnie niezobowiązująca – wystarczy zrobić sobie przerwę w zwiedzaniu miasta, zajrzeć i dać dziecku poszaleć. Samemu można natomiast odpocząć, bo są tutaj ławeczki na słońcu i w cieniu. Powrót do zwiedzania miasta zajmuje tylko kilka minut, bo Piernikowe Miasteczko zlokalizowane jest w centrum turystycznych atrakcji w Toruniu. Bardzo fajny pomysł, wykonanie i lokalizacja!

 

WARTO WIEDZIEĆ

Miasteczko otwarte jest w wyznaczonych godzinach. W zależności od sezon od 8:00 lub 10:00 rano do godzin wieczornych.

Wybierając się z dzieciaczkami na starówkę warto zabrać ze sobą kostium kąpielowy, ręczniczek i ubrania na zmianę :-).

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawych miejsc na rodzinne wycieczki w Toruniu zajrzyj na MAPĘ ATRAKCJI DLA DZIECI W  TORUNIU. 

Pomysł na weekend na toruńskiej starówce znajdziesz TUTAJ. Dodaj do niego ten plac zabaw i udana wycieczka rodzinna będzie niemal gwarantowana ;-).

SZUKASZ INNYCH INSPIRACJI NA WYCIECZKI Z DZIECKIEM?

Może spodoba Ci się, któraś z tych propozycji:

 

 

 

 

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *