Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych

O Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park powstał w 2003 roku na terenie dawnej fabryki dywanów. Jego celem jest prezentacja najważniejszych i najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Wszystkie modele zamków, pałaców, klasztorów, ratuszy wraz z miniaturą Karkonoszy wykonane są z niezwykłą precyzją w skali 1:25.

W Parku turystom towarzyszą animatorzy, którzy prezentują fascynujące historie tego regionu oraz prezentowanych zabytków. Dorośli mogą wysłuchać wielu informacji historycznych, a dzieciom z pewnością przypadną do gustu niesamowite legendy.

W najładniejszych zakątkach parku znajdziecie ławki na których można odpocząć, podziwiając poza modelami cudowne kompozycje kwiatów i wszechobecną zieleń.  W pobliżu Bazyliki Mniejszej możecie posłuchać utworów Jana Sebastian Bacha.

Warto wiedzieć

Na terenie Parku znajduje się również kawiarnia i bistro, w których można wraz z dziećmi zjeść coś konkretniejszego oraz skosztować przepysznych deserów i kawy.

Dodatkowo w okresie letnim od 1 czerwca dostępna jest obok dodatkowa atrakcja dla dzieci  tzw. Pałacowa Bawialnia pełna m.in. dmuchanych zamków, pałaców, wodnych rowerków, zjeżdżalni itp.

Do dyspozycji gości jest również nieodpłatny parking.

 

Źródło informacji i zdjęć: http://www.park-miniatur.com/pl/
https://www.facebook.com/parkminiaturkowary/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamkowa 9
Kowary 58-530 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)