Park Miniatur i Kolejek

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Park zlokalizowany jest  w malowniczym, pełnym zieleni parku, a w nim czekają miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10. Niech jednak nie zwiedzie Was nazwa “park miniatur”, bo niektóre eksponaty wcale nie są tutaj takie “mini”. Najwyższa miniatura latarni ze Świnoujścia mierzy aż 6,48m , a najmniejsza odzwierciedlająca atrakcję z Jastarni jest niższa od dorosłego człowieka. Znajdziecie tutaj również repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych, które mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi.  Tutejszą kilkumetrową trasę kolejową otaczają obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce. Tutaj również znajduje się jedyna w Polsce Kolej Parkowa. Po ponad 300 m trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48, z  komina którego wydobywa się dym,a z wnętrza słychać dźwięki prawdziwej maszyny parowej.

Warto wiedzieć

Do dyspozycji zwiedzających jest przewodnik. Dla najmłodszych przygotowane jest specjalne miejsce do zabawy, a dla spragnionych dostępna jest kawiarnia.

W przypadku złej pogody park może być zamknięty, dlatego warto wcześniej zadzwonić i upewnić się czy jest możliwość wejścia o zaplanowanej godzinie przyjazdu.

Źródło informacji i zdjęć: www.park-miniatur.pl

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marynarki Wojennej
Dziwnów 72-420 Województwo zachodniopomorskie PL
Get directions