Pałac Mała Wieś

Miejsce idealne na rodzinny odpoczynek.

O PAŁACU MAŁA WIEŚ I OTACZAJĄCYCH GO OGRODACH

Zaledwie 50 kilometrów od Warszawy, w otoczeniu milionów jabłonek z grójeckich sadów zlokalizowany jest jeden z najpiękniejszych, zabytkowych Pałaców w Polsce. Otula go wyjątkowo obszerny i zadbany park oraz zapierające dech w piersiach ogrody. To miejsce idealne na;

  • randki (wszystko jedno, czy przed ślubem, czy po) – tutaj jest tak ładnie, sympatycznie i romantycznie, że wszelkie okazje, a nawet ich brak są dobre, by przyjechać we dwoje…,
  • jednodniowe lub weekendowe wycieczki rodzinne – można tu odpocząć od zgiełku, pooddychać świeżym powietrzem, spędzić pół dnia na kocu piknikowym, popływać łódką po stawie, pobujać się na hamaku i… dobrze zjeść :-).

Spacerując po tutejszych ogrodach można odnieść wrażenie, że czas zwalnia. I jedyne co uświadamia, że on płynie (jeśli przyjechało się z potomstwem) to tupot małych, biegających tu i tam stópek i konieczność nadążenia za pełnymi energii dzieciaczkami na tak ogromnym i różnorodnym terenie 😉

Przechadzka po tutejszym z pozoru dzikim Parku Romantycznym obfituje w odkrywanie pomników przyrody – starych drzew. Każdy krok w Ogrodzie Francuskim rozbudza wyobraźnię i marzenia o cudownych uroczystościach, jakie tu się mogą odbywać. Zapach i spektakl barw w Ogrodzie Różanym podobają się nawet tym, którzy nie są miłośnikami ogrodnictwa. Dzieci biegają wytyczonymi alejkami, chowają się za kolorowymi krzaczkami, przemykają między strumieniami wody z podlewaczek i znajdują swoich tysiąc sposobów na dobrą zabawę, do której (jak się okazuje) nie trzeba plastikowych akcesoriów. mamy z wózkami i całe rodziny chętnie wędrują z mapką tego miejsca i poszukują Białej Bramy, Królewskiego kamienia, uli, Książęcego sadu, z którego pochodzą podawane w restauracji na obiad jabłka, a nawet ryb w stawie.

Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas mogą skorzystać z dostępnych rowerów (również rowerków dla dzieci) i zwiedzać okolicę na jednośladzie. W recepcji Hotelu dostępna jest mapka, na której przedstawione zostały najciekawsze trasy rowerowe.

Kto obcując z tutejszą przyrodą poczuje głód może odpocząć w Restauracji Stara Wozownia, w której królują lokalne potrawy. W środku znajduje się niewielki kącik zabaw dla dzieci, a na zewnątrz zlokalizowany jest ciekawy plac zabaw z ładnym domkiem, drewnianym pociągiem oraz statkiem oraz z huśtawkami.

RELACJA RODZINNEGO KOMPASU

Zobacz więcej zdjęć z tego miejsca czytając moją relację z wizyty naszej rodziny w Pałacu Mała Wieś. Wystarczy, że klikniesz TUTAJ.

Zobacz też film prezentujący Pałac Mała Wieś:

SPA W PAŁACU

We wnętrzach hotelu Spichlerz znajdującego się na terenie Pałacu przygotowano dla gości Ukrytą Komnatę Wellness & Spa.  To miejsce, w którym otrzymuje się kolejną porcję luksusu, rozpieszcza zmysły i pielęgnuje ciało.  Takie zabiegi to pielęgnacja, na jaką zasługuje każda Mama, bo dają ukojenie i dodają energii.  O Ukrytej Komnacie SPA można przeczytać na stronie Pałacu.

O NIEZWYKŁEJ HISTORII PAŁACU MAŁA WIEŚ

Pałac Mała Wieś wybudował, jako swój dom rodzinny, Bazyli Walicki –  doradca i przyjaciel króla Stanisława Augusta. Było to  ponad 200 lat temu. W Pałacu gościło wielu znakomitych ludzi, w tym  sam król Stanisław August na pamiątkę czego zachowany jest w parku kamień, na którym odpoczywał. Przez ponad 150 lat Pałac był domem m.in. Rzewuskich i Zamoyskich, Lubomirskich oraz Morawskich. Odebrany po Reformie Rolnej rodzinie majątek po wojnie służył krótko jako szkoła, a następnie przez lata jako letnia rezydencja urzędników Rady Ministrów. Po wielu latach starań rodzinie Morawskich udało się odzyskać to miejsce. Obecnie Pałac przeszedłogromny remont i dzisiaj (na szczęście!) dostępny jest dla każdego.

WARTO WIEDZIEĆ

Pałac Mała Wieś dysponuje swoim własnym parkingiem.

Jeśli przyjeżdżasz z małym dzieckiem zadzwoń do recepcji tutejszego Hotelu, zapytaj na jakie udogodnienia możesz liczyć i poproś o ich przygotowanie w pokoju. Jeśli wybierasz się w to miejsce na weekend pamiętaj, że po godzinie 21:00, gdy restauracja jest zamknięta nie dokupisz już dodatkowego posiłku, czy np. mleka dla dziecka w pobliżu. Bądź więc odpowiednio przygotowana/y.

Jeśli masz ochotę zwiedzać teren rowerem to pamiętaj, że możesz wypożyczyć sprzęt zarówno dla siebie jak i dla dziecka na miejscu. Zadzwoń jednak wcześniej do recepcji hotelu i upewnij się, że dla swojej pociechy znajdziesz sprzęt odpowiedniej wielkości. Natomiast jeśli potrzebujesz fotelika rowerowego to na razie zabierz ze sobą swój własny.

Na terenie parku można swobodnie poruszać się z wózkiem. Spacer jest przyjemny nawet w najbardziej upalne dni, bo mnóstwo jest tu drzew i cienia.

Jeśli chcesz urządzić sobie piknik rodzinny nad stawem to zabierz ze sobą kocyk. Miejsca jest wystarczająco dużo, a to może być naprawdę przyjemne doświadczenie, bo warunki do piknikowania są genialne.

Kto zaś jest chętny na spędzenie w Pałacowej okolicy weekendu może wynająć pałacową, klimatyczną Oficynę lub pokój w nowoczesnym, lecz nawiązującym klimatem do całości stylu.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mała Wieś 05-622 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)
  • Możesz tutaj zorganizować przyjęcie okolicznościowe
  • Tutaj znajdziesz miejsce na wózek