Ogród Bajek

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O Ogrodzie Bajek

Ogród Bajek w Międzygórzu położony jest na wysokości 780 m n.p.m., pomiędzy górą Toczek a Igliczną, przy żółtym szlaku, wiodącym z Międzygórza do Marii Śnieżnej. Miejsce to ma swoja historię… Ogród Bajek założony został po I wojnie światowej przez pracownika leśnego, który z dużą wyobraźnią tworzył bajkowe postacie z korzeni drzew, szyszek, kory i umieszczał je koło swego domu. Zasadził tam również wiele drzew i krzewów ozdobnych. Po 1945 roku część eksponatów bajkowych uległa zniszczeniu lub została skradziona. Po tym czasie ogrodem zajmował się stolarz, harcerze, Urząd Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej , członkowie Oddziału PTTK w Międzygórzu oraz rzeźbiarze. Ogród był odbudowywany, rozkwitał i niszczony był kilkukrotnie. W końcu jednak wzniesiono nowe ogrodzenie, murki oporowe, zadaszono gontem domki, zasadzono wiele krzewów i drzew ozdobnych i teraz w miejscu tym rodzice mogą wracać myślami do bajek ze swojego dzieciństwa a dzieci mogą poznawać bohaterów z książek i opowieści. 

Warto wiedzieć

Jedni zachwycają się tym miejscem inni zarzucają mu widoczne oznaki wieku. Warto więc wybrać się tutaj z przekonaniem, że to miejsce swoją ofertą różni się od najnowocześniejszych parków rozrywki powstających w Polsce. Raczej przenosi rodziny z dziećmi w czasy niegdyś znanych i lubianych bajek, dostarczając wielu wspomnień rodzicom i rysując ciekawą przygodę dla najmłodszych.

Do Ogrodu Bajek można dojść z Międzygórza żółtym szlakiem przez Polaną Śnieżną w ciągu 30 minut lub drogą za pensjonatem „Sarenka”, a następnie czerwonym szlakiem w ciągu 30 minut. Od maja 2009 r. wytyczono dla dzieci „Szlak Krasnala” tj. od pętli PKS w Międzygórzu do Ogrodu Bajek w kolorach czerwonym i żółtym.

Źródło informacji i zdjęć: www.pttkmiedzygorze.ta.pl

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Międzygórze Województwo dolnośląskie PL
Sprawdź dojazd
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)