Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju to  miejsce, w którym dzieci ze zdumieniem i nieskrywaną radością „odkrywają” zabawki rodziców i dziadków. Wizyta tutaj sprawia ogromną radość dorosłym, którzy przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji. W Muzeum na powierzchni blisko 400m2 pokazana jest kilkutysięczna, największa w Polsce wystawa zabawek. W tym miniaturowym świecie zaprezentowane są prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego – od starożytności po lata 80-te XX wieku. W tutejszych zbiorach znajdują się m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki znane z filmów, lalki i ich akcesoria, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne, samograje i wiele innych. Znajduje się tu także wyposażona mini-klasa szkolna sprzed 50 lat, która u niejednego, dorosłego gościa wywołała łzy wzruszenia.

Warto wiedzieć

Wybierając się do Muzeum warto nastawić dziecko bardziej na oglądanie niż zabawę. Co prawda w Muzeum są zabawki, które można nakręcić, jednak jest ich niewiele. Większość eksponatów znajduje się w gablotach.

W okresie wakacyjnym w Muzeum organizowane są warsztaty zabawkarskie. W ramach zajęć uczestnicy własnoręcznie wykonują zabawkę, która zabierają ze sobą do domu.

Źródło informacji i zdjęć:www.muzeum-zabawek.pl oraz https://www.facebook.com/pg/MuzeumZabawek/photos/?ref=page_internal

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrojowa 46b
Kudowa-Zdrój 57-350 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)