Muzeum Ustrońskie

Miejsce może zainteresować dzieci i dorosłych.

MUZEUM USTROŃSKIE – CIEKAWA PODRÓŻ W CZASIE

Muzeum prezentuje zwiedzającym wybrane aspekty z historii Ustronia. Wystawy na piętrze, od których rozpoczyna się zwiedzanie, poświęcone są działalności uzdrowiskowej, hutnictwu, odlewnictwu i kuźnictwu (tutaj największe zainteresowanie dzieci wzbudzi zapewne pięknie wykonana makieta starej zagrody chłopskiej). Z kolei na parterze możemy obejrzeć stroje ludowe noszone w Ustroniu, hafty, koronki czy bieliznę. Zobaczymy także jak wyglądało dawniej życie codzienne w miejscowości. Pomieszczenia są bardzo ciekawie zaaranżowane, zaś autentyzmu dodają ustawione gdzieniegdzie manekiny i lalki. Mamy tam pokój dzienny, kącik kuchenny, łazienkę, a wszystko to wyposażone w dużą ilość mebli, tkanin, sprzętów, zabawek i przedmiotów codziennego użytku.

COŚ FAJNEGO DLA DZIECI

A oto i punkt programu, który najbardziej ucieszy dzieciaki! Przy muzealnej stałej wystawie „W kręgu dzieciństwa” – gdzie pokazano, czym kiedyś bawiły się dzieci, co czytały i w co się ubierały – można zasiąść… i zająć się zabawą. Są tam drewniane figurki koni, zaprzęgi, samochody, instrumenty, misie, lalki w łóżeczkach i w wózkach, naczynia, jest i duży koń na biegunach. Maluchy na pewno zatrzymają się w tym kąciku na dłużej. A czas zabawy jest nieograniczony 🙂

WARTO WIEDZIEĆ

Muzeum dysponuje bezpłatnym parkingiem. Czynne jest codziennie, ale w różnych godzinach, więc najlepiej sprawdzić informacje na stronie internetowej.

Na zwiedzanie należy przeznaczyć ok. 40 minut. T

uż obok budynku muzeum znajduje się malutki skansen rolniczo-przemysłowy z rekonstrukcją wiejskiej kuźni, gdzie również warto zajrzeć.

Wpis i zdjęcia przygotowała Katarzyna Ausz – Ambasadora Rodzinnego Kompasu.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hutnicza 3
Ustroń 43-450 śląskie PL
Get directions