Muzeum Sportu i Turystyki

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych

O Muzeum Sportu i Turystyki

 

Muzeum Sportu i Turystyki mieści się w bajkowym drewnianym budynku z wymalowanymi w kwiaty okiennicami, przed którym botanicy zaprojektowali wyjątkowy ogród tzw. alpinarium.

Już przy schodach przywita nas drewniana rzeźba przedstawiająca wizerunek pierwszego górskiego listonosza, Roberta Fleissa, który nosił przesyłki do schronisk górskich zarówno latem jak i zimą (docierał nawet na Śnieżkę),  codziennie pokonując ok. 17 km i różnice wysokości 1100 m.

Samo muzeum zorganizowane jest raczej w standardowej formie i bardziej zainteresuje starsze dzieci, które mogą rzeczywiście wciągnąć się w poznawanie wybranych eksponatów i historii. Maluszki bowiem nie mają tu za wiele okazji do zabawy. W muzeum znajduje się m.in. wystawa przedstawiająca pracę dawnych mieszkańców Karpacza – laborantów, zielarzy, poszukiwaczy minerałów i kamieni szlachetnych, górników, hutników, kurzaków, pasterzy czy rolników i tragarzy lektyk. Dzieci mogą zobaczyć jak dawniej żyli ludzie, w jakich domach mieszkali oraz jakich narzędzi używali.

Każdego młodego sportowca z pewnością zainteresują również zaprezentowane tutaj dzieje sportów zimowych tj. saneczkarstwo, bobsleje, narciarstwo, skiboby, łyżwiarstwo, curling oraz skoki narciarskie (eksponaty są naprawdę interesujące).  Można dowiedzieć się tu wiele o olimpijczykach z Karkonoszy i Dolnego Śląska oraz o ratownictwie górskim.

WARTO WIEDZIEĆ

Obecnie istnieje możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem audio. Warto z tej opcji skorzystać (koszt ok. 5 PLN), nawet jeśli przy dzieciach nie będziemy mogli wysłuchać wszystkiego.

Źródło zdjęć i informacji: http://www.muzeumsportu.org/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kopernika 2
Karpacz 58 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)