Muzeum Pana Tadeusza

Miejsce ciekawe dla dzieci i dorosłych.

O MUZEUM PANA TADEUSZA

Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu to miejsce, w którym łączą się historia i współczesność. Na płaszczyźnie tradycji polskiego romantyzmu podkreśla wątki wciąż obecne i żywe w polskiej kulturze. Zasoby Muzeum podzielone są na dwie główne wystawy:

Rękopis Pana Tadeusza to opowieść wprowadzająca w świat epoki romantyzmu. Tutaj widz zabierany jest w podróż, podczas której pozna kilka kluczowych kontekstów Mickiewiczowskiego poematu. Wystawa ta rozmieszczona jest w 10 tematycznych salach o różnorodnym wystroju i tematach.

Misja: Polska to opowieść o polskiej historii XX wieku oparta na losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Ich życiorysy to część historii pokolenia, które wychowywało się w wolnej po 123 latach zaborów Polsce, ale w 1939 roku stanęło przed koniecznością walki o niepodległość. W ramach tej wystawy można odwiedzić dwa ciekawe gabinety.

Dzięki najnowocześniejszej technologii, przyjaznej zarówno dla młodego, jak i starszych pokoleń, w sposób przystępny i wieloaspektowy Muzeum to prezentuje żywe dziedzictwo romantyzmu. Na tysiącu pięciuset metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej, w osiemnastu salach, zgromadzone zostało siedemset eksponatów, dodatkowo zainstalowano ponad sto gier, instalacji i prezentacji multimedialnych.

Warto wiedzieć

Muzeum mieści się w Kamienicy pod Złotym Słońcem, a jego zwiedzanie zajmuje średnio 1,5 do 2 godzin.

Źródło informacji i zdjęć: muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rynek 6
Wrocław 50-106 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)