Multimedialne Muzeum na Klifie

O Multimedialnym Muzeum na Klifie

W Muzeum na Klifie zamiast tradycyjnych eksponatów goście wchodzą do świata multimedialnych pokazów operujących światłem, obrazem i dźwiękiem. Opowiadają one o najważniejszych wydarzeniach z historii Trzęsacza, który z małej wioski rybackiej przeistoczył się w znany kurort. W czterech salach można poznać historie i legendy, a nawet poczuć się trochę, jakby się było ich częścią. Pokazy przedstawiają proces erozji, który doprowadził do zniknięcia kościoła, którego ruiny można obejrzeć nieopodal. W tym miejscu można sobie uzmysłowić nieograniczoną niemal siłę i moc morskich fal oraz dowiedzieć się więcej o walce człowieka z żywiołem. Pokazy wyjaśniają również znaczenie 15 południka, na którym leży miejscowość. Spektakle są połączeniem nauki i baśni, rozwijającymi wyobraźnię odwiedzających. Z ruinami wiąże przedstawiana tutaj legenda mówiąca o gniewie Króla Bałtyku, który postanowił zniszczyć kościół w odwecie za uwięzienie jego córki – Zielenicy.

To Muzeum po ogromnej metamorfozie, którą przeszło w 2014 roku jest jedną z ciekawszych atrakcji Pomorza Zachodniego.

Warto wiedzieć

W niektórych salach jest zupełnie ciemno, co może wywołać dyskomfort u dzieci, a nawet strach. Muzeum raczej zainteresuje uczniów, nastolatków i dorosłych niż maluchy.

Muzeum znajduje się przy głównym deptaku i nie jest duże. Niektórzy twierdzą, że łatwo je przegapić więc miejcie oczy szeroko otwarte.

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/pg/muzeumtrzesacz/photos/?ref=page_internal

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klifowa 3B
Trzęsacz 72-344 Województwo zachodniopomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla starszaków (7+)