Minieuroland

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MINIEUROLANDZIE

Minieuroland to przepięknie położony park miniatur, w którym na powierzchni 20 tys. m2 znajduje się 40 makiet słynnych budowli z całego świata (najwięcej z Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic).
Wśród pięknego drzewostanu podziwiać można wykonane z niezwykłą starannością miniatury obiektów z czasów starożytnych oraz budowle współczesnej architektury. Wśród tutejszych miniatur znajdziecie m.in. drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski Łuk Triumfalny, ale także wrocławski Ratusz, czy też ogromną makietę Twierdzy Kłodzkiej. To ciekawa atrakcja dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Park miniatur Minieuroland to również niezwykłe arboretum, zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal – nie brakuje tu wyszukanych i unikalnych gatunków drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii. Co roku organizowany jest tutaj również największy na Dolnym Śląsku Festiwal Kwiatów.  To wydarzenie bogate jest w atrakcje, wystawy tematyczne, porady ekspertów i konkursy z nagrodami. W czasie festiwalu, pośród zapachu niezliczonych kwiatów można napić się kawy pod Wieżą Eiffla w barze stylizowanym na paryski kabaret Moulin Rouge. Miłośnicy sztuki Gaudiego mają okazję do podziwiania cyklu mozaik, wykonanych z drobnych kawałków szkła, ceramiki i kamieni, zachwycających bogatą kolorystyką i oryginalnymi motywami. Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie to eksplozja kwiatów i kolorów oraz niezwykła dawka wspaniałej rozrywki dla całej rodziny.

BEZPŁATNE ZAPROSZENIE DO MINIEUROLANDU

Bardzo sie cieszę, bo dla tych z użytkowników Rodzinnego Kompasu, ktorzy jadą w Sudety mam 3 rodzinne (2+2) wejściówki do Minieurolandu. Otrzymanie ich jest bardzo proste – wystarczy w komentarzu  do artykułu o „Atrakcjach dla dzieci na Ziemi Kłodzkiej” napisać skąd ruszacie (miejscowość), co planujecie odwiedzić/zobaczyć po drodze i na miejscu.

Wybrane osoby otrzymają ode mnie zaproszenia do Minieurolandu. Rozdanie trwa do 8 lipca (właśnie w niedzielę wybiorę trzy rodzinki, które wraz z Minieuroland zapraszam na bezpłatne zwiedzanie Parku miniatur).

UWAGA: Pamiętaj, że zaproszenie wysyłała będę Pocztą Polską więc potrzebuje ono kilka dni, by do Ciebie dotrzeć. Warunkiem otrzymania zaproszenia jest podesłanie mi adresu pocztowego, na który powinno zostać dołączone lub jego odbiór osobisty w Mińsku Mazowieckim. Na decyzję o sposobie odebrania zaproszenia czekam maksymalnie do 15 lipca. Jeśli nie otrzymam potrzebnej informacji przekazuję zaproszenie innej osobie.

WARTO WIEDZIEĆ

Źródło informacji i zdjęć: Minieuroland

7 reviews

 1. Wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi

  Wspaniałe miejsce dla całej rodziny. Odwiedziliśmy Minieuroland w ubiegłe wakacje i nie możemy doczekać się kolejnej wizyty, którą planujemy na lipiec. W czasie Festiwalu Kwiatów jest tam istny raj na ziemi! Dzieci mogą wyszaleć się na placu zabaw i poznać ciekawe zabytki, które chętnie pokażemy im kiedyś w oryginale. Zachętą do zdobywania wiedzy o ciekawych budowlach jest gra terenowa, w ramach której szukali tajemniczo opisanych makiet. Ja z mężem mogłam w tym czasie odpoczywać w uroczej kawiarence 🙂 Polecamy!

 2. Wakacje samochodem

  Wyruszamy z Warszawy 🙂 Zatrzymamy się we Wrocławiu by mieć dobre miejsce wypadowe do zwiedzania okolicy. Planowaliśmy zwiedzić zamek Książ i pojeździć po okolicznych miejscowościach (plan w opracowaniu). Nie słyszałam wcześniej o minieurolandzie, dlatego z pewnością dodamy tą atrakcję do listy! Moja 5 latka z pewnością będzie pod wrażeniem 🙂 Pozdrawiam!

  1. Ewa plan brzmi świetnie! W sumie też zamierzamy w te wakacje skoczyć do Wrocławia. Kto wie… może tam się spotkamy 🙂 Coś mi mówi, że przy tylu Wrocławskich atrakcjach to nie będziecie się nudzić. Gdybyście znaleźli atrakcję, której nie ma jeszcze na mapie Rodzinnego Kompasu we Wrocławiu lub okolicy daj znać. W sumie to szukam fajnego noclegu w tym mieście – jeśli masz taki godny polecenia to chętnie się dowiem.
   Wyniki rozdania będą w niedzielę – zostały tylko 4 dni 🙂

  2. Ewa – rodzinna wejściówka jest Twoja. Mam nadzieję, że Minieuroland Wam się spodoba. Proszę o maila na rodzinnykompas@gmail.com, byśmy ustaliły sposób odebrania wejściówek. Pozdrawiam!

 3. Wyruszamy z Warszawy. Miejsce docelowe góry Stołowe . Na pokladzie rodzice i dwie wspaniale corki 4.5 lat i 1.5 roku. Po drodze 2 dniowy pobyt we Wrocławiu na zwiedzanie Zoo i rodzinne poszukiwanie krasnali. Potem Szczeliniec Wielki, Błędne skały, snucie opowiesci wsrod kamiennych grzybow. Oraz Skalne Miasto w Czechach. Reszta jeszce do negocjacji.

  1. Aneta – rodzinna wejściówka jest Wasza. Napisz do mnie na rodzinnykompas@gmail.com żebyśmy mogły ustalić szczegóły logistyczne, jak Wam ją dostarczę 🙂

 4. Polecam małym i dużym

  Uwielbiam to miejsce!

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Noworudzka 11
Kłodzko 57-300 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
 • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
 • Atrakcje dla starszaków (7+)