Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych

O Miejskim Muzeum Zabawek

Muzeum to powstało z myślą o dzieciach jak również o dorosłych, którzy mogą powrócić w świat dzieciństwa i opowiedzieć o nim swoim pociechom.

To wyjątkowe muzeum mieści się w wyremontowanych dawnym budynku dworca kolejowego. Na parterze można zobaczyć oryginalną kolekcję zabytkowych porcelanowych lalek, urokliwych misiów i innych zabawek pochodzących z okresu od XVIII do XX wieku z różnych stron świata.  Eksponaty pochodzą z kolekcji Henryka Tomaszewskiego (znanego mima i twórcy Teatru Pantomimy Wrocławskiej). Na uwagę zasługuje tu również ciekawy sposób, w jaki prezentowane są zabawki. Na specjalnie zaprojektowanych i pomalowanych gablotach, tworzących bajkową scenerię, umieszczone są lalki, dzięi czemu osiągnięto efekt odtwarzenia „scen z życia”.
Na pierwszym piętrze natomiast  udostępniane są wystawy czasowe.

Dużą atrakcją w tym miejscu jest również sala kolejnictwa, w której znajdziemy obecnie zbiory własne Muzeum oraz eksponaty z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku z Jaworzyny Śląskiej. Dzieciom z pewnością spodobają się tutaj miniatury kolejek, kasa biletowa oraz 3 metrowy wagon towarowy.

Warto wiedzieć

Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Muzeum można zwiedzać zarówno z przewodnikiem audio jak i przewodnikiem papierowym (pierwsza opcja wydaje się praktyczniejsza), dzięki temu możemy dowiedzieć się wielu ciekawych historii o oglądanych eksponatach.

Niestety zabawki są umieszczane w gablotach i nie można ich dotykać, co może stanowić pewne utrudnienie jeśli chodzi o skupienie i zainteresowanie dzieci przez dłuższy czas.

Źródło zdjęć i informacji: http://www.muzeumzabawek.pl/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolejowa 3
Karpacz 58-540 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)