Manufaktura Cukierków

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MANUFAKTURZE

Słodkie zapachy, cała gama kolorów oraz niepowtarzalny klimat – to nie bajka, lecz Manufaktura Cukierków – zaraz po piernikowych rajach, jedno ze słodszych miejsc w Toruniu. Miejsce, w którym odwiedzające osoby mogą zobaczyć, w jaki sposób metodą pochodzącą z XVII w., powstają małe słodkie oraz kolorowe arcydzieła. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwienie, nadanie mu smaku oraz krojenie. Karmelki produkowane są w blisko 80 smakach oraz 150 wzorach. Oprócz oryginalnych karmelków w Manufakturze Cukierków można znaleźć również kilkadziesiąt rodzai słodkości na patyku. Lizaki – duże, małe, zakręcone, z własną dedykacją oraz bajecznie kolorowe.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Warsztaty kręcenia lizaków. 

Warsztaty to wyjątkowa atrakcja podczas, której dzieci będą mogły zobaczyć, jak słodka masa zyskuje cudowny zapach, słodki smak oraz bajeczny kolor. Na koniec warsztatów każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie ukręcić lizaka w wybranym przez siebie kształcie.

Pokazy ręcznego wytwarzania cukierków.

Podczas pokazów dzieci będą mogły zobaczyć, jak w 40 minut powstają małe słodkie arcydzieła oraz różnego rodzaju wzory tj.: uśmiechnięta buźka, postać z bajki czy też słodki owoc. Na koniec pokazów dzieci będą mogły spróbować cieplutkich słodkości.

WARTO WIEDZIEĆ

Manufaktura cukierków znajduje się tuż obok DOmu Legend Toruńskich. Jeśli rodzin z małym dzieckiem chce gdzieś przeczekać czas, w którym pozostali uczestnicy będą stawali się uczestnikami historycznych, toruńskich wydarzeń to jest idealna miejscówka.

W pobliżu może być problem z zaparkowaniem.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szeroka 33
Toruń kujawsko-pomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)