Leśny Park Niespodzianek

Ciekawe miejsce na rodzinny odpoczynek.

O LEŚNYM PARKU NIESPODZIANEK

Leśny Park Niespodzianek to bardzo nietypowy ogród zoologiczny zlokalizowany na olbrzymim leśnym terenie. Można w nim obcować z dzikimi zwierzętami leśnymi  przyglądając się im i podziwiając je z bliska, a niektóre nawet karmiąc i głaszcząc. Mieszkają w tym miejscu m.in. żubry, jelenie szlachetne oraz wschodnie, sarny, daniele, muflony, dziki oraz jenoty. Ku radości małych dzieci na miejscu nie brakuje również przyjaznych i ochoczo poddających się głaskaniu kóz, królików i świnek i innych, bardziej udomowionych zwierząt.  

Dla turystów przygotowano ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze, stację ptaków drapieżnych i sowiarnię, w których profesjonalni sokolnicy ciekawie opowiadają o życiu budzących respekt ptaków takich jak orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie i sowy. Prowadzone są również różne pokazy z udziałem tych ptaków.

Tutaj znajduje się również Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej, a prościej mówiąc muzeum, w którym przy rozlegających się odgłosach lasu można oglądać eksponaty związane z łowiectwem oraz obejrzeć film szerzej omawiający ten temat.

Na najmłodsze dzieci w parku czeka aleja bajkowa z 11 ruchomymi eksponatami, choć to raczej dodatek do całości niż główna atrakcja.

To ciekawe miejsce na rodzinny odpoczynek na łonie natury, w niezobowiązujących warunkach, które dostarczają wrażeń, jakich doświadcza się w niewielu miejscach w Polsce (jak karmienie danieli z ręki).

 

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ

Zajrzyj do relacji z tego miejsca, w której znajdziesz mnóstwo zdjęć i praktycznych opisów robionych po wizycie z dziećmi. LEŚNY PARK NIESPODZIANEK – RELACJA Z WYCIECZKI Z DZIEĆMI

 

WARTO WIEDZIEĆ

Na miejscu znajduje się punkt małej gastronomii oraz plac zabaw.

Na miejscu można kupić karmę, którą można karmić zwierzęta. Bez tego ani rusz :-), bo to największa atrakcja!

Źródło informacji i zdjęć: http://www.lesnypark.pl

1 review

  1. Super

    Fantastyczne miejace, gdzie można obcować ze zwierzętami
    Polecamy!!!

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *